Yandex Mail Outlook Kurulumu ve Ayarları

Outlook üzerinde Yandex Mail hesabınızı kullanmak istiyor fakat gerekli ayarları nasıl yapacağınız bilmiyorsanız sizler için derlediğimiz bu yazıda Yandex Mail – Outlook kurulumu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Oldukça basit birkaç işlem sonucunda Yandex Mail hizmetine gelen e-postaları Outlook arayüzü ile masaüstünde görüntüleyebilirsiniz.

Outlook 2013 programı üzerinde gerçekleştireceğimiz bu anlatım için sizde mevcut sürümü ya da yeni versiyonu kullanabilirsiniz. Öncelikle Outlook’a giriş yapın ve programın üst kısmında yer alan Dosya butonuna tıklayın. Açılan ekranda Bilgi > Hesap Ekle yolunu izleyin.

yandex outlook kurulumu 1

Gelen ekranda Elle Kurulum veya Ek Sunucu Türleri seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.

yandex outlook kurulumu 2

Üçüncü adımda mevcut mail bilgilerinizle birlikte Kullanıcı Bilgilerini de ekleyin. Burada adınız ve e-posta kısmında kullanacağınız e-posta adresinizi girin. Sunucu bilgilerine POP3, gelen posta sunucusuna pop.yandex.com.tr giden posta sunucusuna ise smtp.yandex.com.tr yazın. Oturum açma bilgileri kısmına kendi e-posta adresinizi parola kısmına ise mail adresinin şifresini girin. Güvenli Posta Doğrulaması Kullanılarak Oturum Açılsın seçeneğini seçin ve Diğer Ayarlar kısmına girin.

yandex outlook kurulumu 3

Diğer Ayarlar bölümünde Giden Sunucusu > Giden Sunucum için Kimlik Doğrulaması Gerekli seçeneğini işaretleyin.

yandex outlook kurulumu 4

Diğer Ayarlar bölümünde yer alan Gelişmiş sekmesine girin ve açılan ekranda ki değerleri aşağıdaki verilere göre yapılandırın.

yandex outlook kurulumu 5

Genel Sunucusu(POP3): 995
Bu Sunucu Şifreli Bir Bağlantı (SSL) Gerektirir seçeneğini işaretleyin.
Giden Sunucusu(SMTP): 465
Aşağıdaki Şifreli Bağlantı Türünü Kullan: SSL
Teslim: Tık işaretini kaldırın.

yandex outlook kurulumu 6

Son aşamada ise Tamam butonuna basın ve test aşamasını tamamlayarak kurulumu sonlandırın.

yandex outlook kurulumu 7