WordPress Admin Sayfası Açılmıyor Sorunu (%100 Çözüm)

WordPress kullanıyorum “HATA: Beklenmeyen bir çıktı yüzünden çerezler engellendi.” hatası   alıyorum veya  admin sayfasına gitmek isterken boş beyaz bir sayfa görüyorum diyorsanız işte çözüm.

İnternet sitesi portalı olarak WordPress tabanı kullanan site yöneticileri, editörleri veya yazarları kullanıcı sayfalarını açamıyorlar ve hata alıyorlar ise bir kaç yöntem ile deneyerek çözümü şu şekilde çözeceğiz.

HATA: Beklenmeyen bir çıktı yüzünden çerezler engellendi. Yardım için lütfen bu belgeye bakın ya da destek forumlarını deneyin.

 

hatasını alıyorsanız veya admin sayfasına girişte beyaz sayfa çıkıyor giremiyorsanız aşağıdaki yöntemleri tekek teker deneyerek çözüme ulaşın.

  1. Yöntem (notepad ++ ile wp-config.php düzeltme)

FTP dosyalarının içinde ana dizinde bulunan wp-config.php dosyasını notepad++ (yoksa buraya tıklayın indirim ücretsiz full sürümünü) programı ile açarak üst menüde kodlama kısmından “UFT-8” olarak kaydedin, eğer zaten bu şekilde ise “ANSI” seçerek bu şekilde kaydederek tekrar dizine yollayın.

veya

Notepad++ ile açtığımız *.php dosyasının dil kodlamasını aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi UTF-8 bomsuz olarak dönüştürüyoruz.

h3gkc90

Sonra FTP ye atın dosyayı aynı yerine değiştirin düzelip düzelmediğini deneyin şimdi. Eğer değişmediyse 2. yönteme bakın…

2. Yöntem (Plugins yani eklentileri pasif yapma)

FTP de anadizinde wp-content klasörüne girin  plugins  dosyasının adındı değiştirin plugins1 yapın mesela ve deneyin eğer girerse sorun çözüldü demektir. Ancak şöyle bir hatırlatma yapayım eğer admin sayfası yönlendirmesi yaptıysanız yani wp-admin değilde yönetim veya /admin gibi vs. plugins pasif olduğunda /wp-admin olarak giriş yapmalısınız yeniden.

 

3. Yöntem Tema sorunludur değiştir

Arkadaşlar temanızın adını değiştirin FTP den theme klasörüne girin temanızın adını değişin admin sayfasını tekrar açmayı deneyin eğer tema bulunamadı derse anlayın ki sorun temadaymış. Aynı temanın ismini başka tema klasörü ile değişin açın sizin temayı değiştirin.

 

4. Yöntem functions.php düzenleme

 

Arkadaşlar bu yöntem ise şöyle bir düşünün son zamanlarda hangi sayfalarda ne kodlarla uğraştınız hepsini geri alın. Özellikle temanızın  içindeki functions.php dosyasını eski haline getirin kesin çözüm olsun.

 

5. Yöntem (wordpress güncelle)

FTP içindeki wordpress dosyalarını yeni sürüm ile güncelleyin.

 

Yapamayan olursa yardımcı olmam için yorum yazınız.