Excalibur Nedir Arkadaş !

Excalibur bence Cem yılmazdan sonra ünlü olan bir kelime. Bunu tutup bilgisayarlarına isim diye koyan ünlü firmayı tebrik ederiz.

Bilgisayar firması olan yine kalitesiz olsa da tablet ve telefon üretmeye çalışan CASPER bu ismi seçmiş. Firma çalışanlarını, SEO ları, isim bulan her kim ise bence bu isimle hiç helal para yememiş 🙂 Kalitesiz derken açıklama gereken bir konu gerçekten. Turkcell de operatör Avea, vodafone da… Turkcell hariç hiç biri çekmiyor. Olur mu hemen ilgilenelim sizle bakalım Türkiyenin %98 çekim kapasitemiz var derler ama şehir merkezinde çekmez. Şimdi bunların tablet ve telefonuda aynı bu operatörler gibi. Telefon mu he telefon, tablet mi evet var tablet … işte tablet.

Öncelikle Excalibur Nedir ?

Ekskalibur, efsanevi Britanya Kralı Arthur’un taşıdığı, Glaston Gölü ve Avalon Adası’nın Leydisi Vivien tarafından kendisine verilmiş olan kılıcın ismidir. Ahada kılıç budur !!!

Sonrasında Cem YLMZ da espiri konusu yapınca baya bi ünlü oldu. bknz: Cem Yılmaz – Fundamental

Her neyse bu isimle çıkardığı bilgisayarı araştırdım baya iyi görünüyor yine. 6000-7000 TL gibi fiyatlar var satın alınması için. Ramlar, i7 ler, güçlü power … gayet iyi ama tablet ve telefon gibi ise yine çuvallar.

Bu arada ikinci serileri için NABUKET NEZAR seçmezlerse ayıp ederler…

 

CASPER eğer bu yazı hakkında bir açıklama yapacak olursa buyursun yardımcı olayım müzdariplik konularıyla…