TRT Haber – (Web) İnternet Bağımlıları Belgeseli

internet bağımlıları belgeselİnternet bağımlılığının sonuçlarını, aileler ve kişiler arası ilişkiler üzerindeki etkilerini ele alan duygusal bir yolculuk.

TRT Haber, 2014 TRT Belgesel Ödülleri Uluslararası Kategoride “En İyi Film Ödülü”nü alan son derece ilginç bir yapımı izleyicileriyle buluşturuyor.

Web Bağımlıları, internet bağımlılığı için uygulanan tedavinin kültürel ve duygusal etkilerini irdelerken, internet bağımlılığının sonuçlarını, aileler ve kişiler arası ilişkiler üzerindeki etkilerini ele alan duygusal bir yolculuk…

Film ayrıca, Çin toplumu ve hiper- rekabet kültürünün, internetin aşırı negatif algıladıkları etkilerini kontrol etmek için nasıl çareler aradığını da gözler önüne seriyor. Web Bağımlıları, sanal alemin, kültürel bağların ötesine nasıl geçtiğini ve kültür evrimini nasıl etkilediğini mercek altına alıyor.

Bu teknikler başarılı olacak mı? Bu militarist tedavi işe yarar ya da önerilebilir mi? Bu “tedavi” bu genç çocuklar için mümkün mü? Sanal dünya dışında bir yaşama tutunabilecekler mi? Ve insan hakları noktasında, hükümetin, bu çocukların kendi isteklerinden alıkoymak için sadece ailelerle anlaşması yeterli mi?

Yönetmenliğini Hilla Medelia ve Shosh Shalam’ın üstlendiği ödüllü belgesel “Web Bağımlıları” 4 Ocak Pazar 23.00’te TRT Haber’de