İsrail’in Köpekleri Müslümanlara Zulmediyor

ABD kuklası Katil İsrail devletinin köpek güçleri  ve 4 kutsal kitapta da kutsal sayılan Mescid-i Aksa’da müslümanlara zulme devam ediyor.

3-5 leş için sokağa çıkan BM de buna her zaman ki gibi sessiz kalıyor. Allah C.C. bu cehennemliklere fırsat vermesin.

23t32t32

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail güvenlik güçleri, Mescid-i Aksa’nın kuzey surlarında yer alan Aslanlı Kapı’dan içeri girmek isteyen çoğu çocuklardan oluşan bir grubun girişine izin vermedi.

Aksa muhafızlarının araya girmesine rağmen İsrail polisinin gruba biber gazıyla müdahale ettiği öğrenildi. İsrail polisinin Mueyyed Haşime isimli Mescid-i Aksa muhafızını dövdüğü, ardından Doğu Kudüs’teki bir polis merkezine götürdüğü kaydedildi.

Görgü tanıkları ayrıca, olaylar üzerine Aksa’ya girmek isteyen grubun tekbir getirdiğini, bazı muhafızların da protesto amacıyla Aslanlı Kapı’da toplandığını ifade etti.

“Kudüs polisi, bir grup Arap çocuğun, Mescid-i Aksa’ya girmesini engelledi”

İsrail Polis Sözcüsü Luba es-Samri tarafından olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Eski Kudüs polisi, bir grup Arap çocuğun, düzeni bozmayı, yabancıların ve Müslüman olmayanların girişini engellemeyi planladıkları şüphesiyle Mescid-i Aksa’ya Aslanlı Kapı’dan girmesini engelledi” denildi.

Açıklamada, Mescid-i Aksa muhafızının oradaki İsrail polisine saldırdığı ve bu nedenle gözaltına alındığı iddia edildi. Ayrıca, biber gazı kullanıldığı da doğrulandı.

İsrail polisi, Mescid-i Aksa’nın güvenliğini sağlayan Aksa muhafızlarını çeşitli gerekçelerle zaman zaman gözaltına alıyor.

Ürdün, 1924 yılından itibaren Kudüs’te bulunan Müslüman ve Hristiyanlara ait mabetlerin “Yönetimi ve muhafızlığı” görevini yürütüyor. Bu çerçevede Mescid-i Aksa’nın imamı ve güvenlik görevlileri (Muhafızlar), Ürdün Vakıflar Bakanlığı tarafından atanıyor.

AA