VK Nedir ? – VK Türkiye – VK Giriş

prof_vk_1VKontakte olarak bilinen kısa adı VK olan site  Rusya ve Ukraynanın Facebook’udur. İçerisinde grupların, özel sayfaların bulunduğu arama özelliği olan ve etiketleme sistemi ile çalışan dev sosyal paylaşım sitesidir.

Türk kullanıcılarında video, film arama veya izleme ve çokça da yeni birilerini bulma onlarla sohbet etme amaçlı kullanılan portaldır. Siteyi,  diğer sosyal paylaşım siteleri gibi girip üye olduktan sonra kullanabiliyorsunuz. Yeni arkadaşlar veya tanıdığınız kişileri bulabilir onlarla sohbet edip oyun oynayabilirsiniz.

 

VK’ da Makale, şarkı, video paylaşımlarında bulunabilir, oluşturulan gruplara üye olabilir ve yeni gruplar oluşturabilmektedirler. Kişisel sayfalar yayınlayarak istedikleri konuda paylaşımlar yapmaktadırlar.

 

Vkontakte sitesine nasıl girebilirim?

Geçtiğimiz aylarda Avrupanın en büyük sosyal paylaşım ağı olarak bilinen Rus soyal medyası http://www.vk.ru mahkeme kararıyla kapatılmıştır. Yani türkiye’den erişim engellenmiştir.  Mahkemenin kapatma gerekçesini  muhtelemelen, pornografik paylaşımlar veya telif hakları vkontaktenin kapatılmasına neden oldu.

Bu siteye girmenin en basit yolu DNS adresinizi değiştirmek olacaktır. 4.2.2.1   4.2.2.2 olarak girerseniz siteye erişiminiz sağlanır…