Smile ADSL ve Dsmart Kullanacakların Dikkatine

Smile ADSL ve Dsmartşirketinin üyeliğinizi 1 dk içinde başlatırlar ve memnun kalırsınız ancak bu üyeliklerden birini iptal ettirmek için 1 ayınız geçebilir.

Smile adsl’i iptal ettirmek sizden iptal formunu doldurup göndermenizi isterler.İptal formu talep ettiginizde ise size günlerce göndermeyebilirler.

Dikkat etmeniz gereken noktalar
1-formu göndermeden önce e-mail yada telefonla üyelik talebinizin alındıgından emin olun.
2-postayı mutlaka iadeli taahhütlü yollayın böylece karşı tarafa bir kanıtınız olur.

Formun gönderileceği adres PK 138 Şişli/İstanbul olarak değiştirilmiştir.

Bu firma işte böyle senden benden çalarak zengin oluyor.

Dsmartnet (smileadsl) den almış olduğunuz adsl hizmetini kapattırmak istediğiniz zaman iptal etmemek için çeşitli zorluklar çıkarıldığını biliyorsunuzdur.

  1. Dsmartnet internet aboneliğimi iptal edeceğimde ne gibi zorluklar çıkarılıyor?

Herhangi bir bayisine gidip iptal başvurusu yapmak istediğinizde iptal başvurusunun telefonla yapıldığı cevabını alıyorsunuz ve telefon ederek iptal etmek istediğinizi bildiriyorsunuz. Önce vazgeçirilmeye çalışılıyor vazgeçmediğiniz taktirde başvurunuzun alındığı ve size geri dönüleceği söyleniyor yaklaşık 7-8 gün sonunda geri dönülüyor ve e-posta adresinize bir form gönderileceği ve sözlü talebinizin başlatıldıktan itibaren 10 gün içinde ellerinde olacak şekilde bu formun doldurularak kimlik fotokopinizle birlikte APS yoluyla kendilerine yollamanız isteniyor.

Burada sözlü talebinizi başlattıktan 7-8 gün sonra size geri dönüp formu yolladıkları için zaten verdikleri 10 günlük süreden size sadece 2-3 günlük bir süre kalıyor. APS zaten bir postaya en erken 3 günde götürüyor. Bu durumda zamanında varma ihtimali çok düşük ve muhtemelen aynı işlemleri tekrarlayarak en az 1 ay daha adsl ücreti ödemeniz gerekiyor. En iyi ihtimal verilen süre içerisinde formun vardığını varsayarsak iptal işlemi de 7 güne kadar uzayabiliyor 🙂 Yani iptal ettirebilirseniz bile yaklaşık 15 günlük bir ücret ödemeniz gerekiyor.

  1.  Peki sorun çıkmadan iptal ettirebilmek için ne yapmalıyım?

İptal talebinizi yerine getirebilmemiz için; adsl  numaranızı içeren yazılı talebinizi imzalı olarak ve ekinde nüfus cüzdanı fotokopiniz ile; PK:138 Şişli İstanbul adresimize göndermeniz ya da bayilerimize şahsen teslim etmeniz veya 0212 478 03 33 nolu  faks numaramıza göndermeniz gerekmektedir. Yazılı talebinizin bize ulaşması sonrasında faturalamanız ve hizmetiniz durdurulacak ve 7 gün içerisinde iptal işlemleriniz tamamlanacaktır. Yani size yine 15 günlük fatura çakacağız manası taşıyor bu cümle de.

Öncelikle telefonla arayarak iptal başvurunuzu yapın. Daha sonra tekrar aramalarını beklemeden verdiğimiz formu doldurarak kimlik fotokopinizle birlikle bir zarfa koyarak en yakın PTT den

Alıcı: D-Smart Net

Adres: P.K.138 Şişli/İstanbul

adresine APS ile yollayın.

Modemde varsa eğer onuda göndermek gerekebilir onu müşteri temsilcisi bozuntularına sorunuz. Modemi bayiye verip ekipman iade formu doldurup onuda zarfa yerleştirip göndermeniz gerekecekmiş.

 

dsmart