Türkiye’deki Trafik Kazaları

trafik kazası 2
Ülkemiz maalesef trafik konusunda hala çok geri kalmış seviyelerde. Türkiye’deki trafik kazalarının nedenlerini arayacak olursak sürücü ile ilgili nedenler ilk sırada yer almakta.

Trafikte meydana gelen kazalarda sürücülerin aşırı hız yapması, kurallara uymaması, dikkatsizlik, bilinçsizlik ve alkollü araç kullanımı maalesef en önemli nedenler arasında gösterilmekte. Ancak maalesf ki trafik kazaları herzaman sadece maddi hasarla sonuçlanmayabiliyor, ciddi yaralanmalar ve ölümler de sıklıkla karşılaştığımız ve hiç de istemediğimiz durumlar.

Sürücülerin yanı sıra yayalar da trafikte dikkatsiz davranmakta, özellikle karşıdan karşıya geçerken ışıkları dikkate almamakta ya da üst geçit gibi yaya geçitlerini kullanmamakta, kısa yoldan karşıya geçmeye çalışmakta. Bunlar da ciddi ve üzücü sonuçlara yol açmakta.

Araçların bakımlarının iyi yapılmaması sonucu araçtan kaynaklı trafik kazaları da zaman zaman meydana gelebilmekte. Yollar da aynı şekilde. Trafik işaretlerinin yeteri kadar açıklayıcı olmaması sonucu sürücülerin zaman zaman karasızlıklar yaşaması, yolların bozuk olması gibi sebepler de trafik kazalarına yol açmakta.

Trafik kazalarının bu kadar yoğun yaşandığı ükemizde zaten zorunlu olan trafik sigortası asla ve asla ihmal edilmemeli. Ayrıca kasko da yine kendi aracınızı güvence altına alan bir sigorta. Aracınızı muhakkak kaskolatın. Trafik sigortası ve kasko yaptırmanın en kolay yolunu öğrenmek için Koalay.com’u ziyaret edebilirsiniz.