Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz

Mehmet Selim Kiraz görevi başındayken iki DHKP-C’li terörist tarafından iki yıl önce bugün şehit edilmişti.

Bu örgütlere hala sevimli gözle bakanlarında bu pisliği yapanlarında Allah ocaklarına ateşler düşürdü.

 

Duvarlara “Halkın Ekmeğidir Adalet” yazan bir örgütün militanları halkın içinden süzülüp gelmiş bir savcıyı şehit etti. 31 Mart 2015 günü İstanbul Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP-C’li teröristler tarafından rehin alındı. Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasını yürütüyordu.

Teröristler soruşturmanın ilerletilmediğini iddia ediyordu. Oysa ki şehit savcı M. Salim Kiraz kendisinden önceki dört savcının aksine soruşturmayı derinleştirmiş ve sonuca yaklaşmıştı. Ama adalet savcı Kiraz’ın da içinden geldiği halkın ekmeğidir, DHKP-C’li teröristlerin değil. Terör kandan ve şiddetten beslenir.

Savcı Mehmet Selim Kiraz 1971 Siirt doğumlu. Aslen Siirtli olan ve yaklaşık 40 yıl önce Mersin’e göç eden Hakkı-Saadet Kiraz çiftinin altı çocuğundan biriydi.

Mersin İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrenimini sürdürmek için terzilik yaptı.

Şehit Kiraz’ın dedesinin karıştığı kavgada bir kişinin hayatını kaybetmesi üzerine ailesi göç etmişti. İki aile arasındaki kan davası Kiraz’ın da girişimleri sonucu 15 yıl önce barışla sonuçlandı.

 

ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN HAKKINI HELAL ET ŞEHİDİM.