Türk Telekom – Assistt – İşkur ve ERZURUM

Erzurumda 1500 kişi için ekmek kapısı olacağını iddia eden Türk Telekom Assistt firması kendi kazıkları yetmemiş gibi şimdide bu kazıklara İŞKUR’u alet ettiler. Bu kazığın ne olduğunu merak edenlere olayı kısaca açıklamaya çalışırsak….

Erzurum İŞKUR ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri “Müşteri Hizmetleri Görevlisi” kurs ile  yani bizim anladığımız dilde çağrı merkezi personeli (182  MHRS yani hastane randevu sistemi için çağrı merkezi ) alınacaktı.

İnsanları arayıp işiniz hayırlı olsun işkur’a kaydınızı yaptırın işinize başlayın diye telefon açıyorlar ve işkurda bir mülakata daha tabi tutuyorlar. Tabi bu en doğal hakları bence ama şöyle bir sıkıntı var burada, mülaka CV ile gidiyorsunuz ve orada okuyorlar CVni ve okuyan insanlar kariyersiz ve karaktersiz olduğundan üniversite okumadan, okuyanları beğenmeyen tipler olabiliyor. (tabi burada hepsi öyle denilirse yalan olur çok çok iyilerde var ama 50 kişide 2 kişi)( Sen kimsin bir üniversite öğrencisine “kitap oku bakalım” diyebiliyorsun gerizekalı embesil),  eğer beğenmiyorsan diksiyonunu işe almıyoruz de bırak.

 

İşin ikinci sıkıntı boyutu milleti eşek yerine koyup resmen alay ediyorlar. Mülakat sonuçlarını internete vermek yerine saat 14:00da ilan tablomuza asacağız demelerine rağmen saat 16:00 da panoya astılar ve o kalabalıktan 19:00 a kadar ancak bakabilecek pozisyona soktular. Bunuda geçtik ve öküzün önde gideni birde kalkmış diyor ki saat 16:00 da asılan sonuçlara nazaran “arkadaşlar bugün 17:00 a  kadar ssk ile bağlantısı olan gidip onu kapattıracak” Ulan gerizekalının önde gideni 16:00 asmışsın ilanı zaten kalabalık ve 19:00 a kadar millet zaten işe alınıp alınmadığını bilmiyor nasıl iptal ettirecek…..

Ve son sıkıntı ise burası Türkiye ve TORPİLİ olamayan işe alınmıyor, torpilsiz gireni ben göremedim, giren tanıdıklarımın içinden.

Buradan şunu çok iyi anlamamız gerekiyor ki herkesi mülakata çağırmalarında tek bir amaç görüyorum “herkesi çağıralım alacağımız adamlar zaten belli millet uyanmasın” düşüncesidir heralde.  Eğer böyle olmasaydı CV okur ve seçeceği adayları çağırırlardı.

Bu metni küfürsüz düzenleyip aynısını sağlık bakanlığına mail atacağım.

Not: Bütün olaylar şahitli ispatlı,benim başımdan geçenler ise sadece işkur mülakatına gitmedim diğerlerinde olay yerinde bulundum…

Torpilden dolayı mıdır bilinmez ama Sağlık Bakanlığı olaya el koydu ve yapması gerekeni yaptı, haftaya kura ile adaylar belirlenecek. Acaba neden ?

600 kişiyi Erzurum Cadde üzeri Türk Telekom binası, Şükrüpaşa Assistt binası ve İşkur panolarına asılmış…

 

*** BU YAZININ İLK YAYINLANMA TARİHİ NİSAN 2012’DİR.
VE 5,540 SAYAÇ SIFIRLANMIŞTIR