Erzurum’da Buz Hokeyi Final Maçında Kavga

1280x720-eWq

Erzurum’da düzenlenen Üniversitelerarası Spor Ligi (ÜNİLİG) Kış Spor Oyunları buz hokeyi final maçında çıkan kavgaya polis müdahale etti.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TUSF) tarafından Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen kış spor oyunlarının son gününde, Atatürk Üniversitesi ile Kocaeli Üniversitesi erkek takımları buz hokeyi final maçında karşı karşıya geldi.

Buz hokeyi salonundaki müsabakada, Kocaeli Üniversitesi rakibi Atatürk Üniversitesi’ni 6-4 mağlup etti.

Kavgayı kim ne sebeple başlattı bilmem ama hem gelenlerin hem burada olanların ne Erzurum ile nede Erurumlu ile hiçbir bağlantısı olmadığı kesin.

 

Kocaeli Üniversitesi Buz Hokeyi Bayan Takım Antrenörü Makbule Atalı, yaptığı açıklamada, Atatürk Ünivesitesi sporcularının maçın ardından kendilerine saldırdığını iddia etti.

Maçı izleyen kız sporcuların linç edilmek istendiğini ileri süren Atalı, “Bir sporcum bilinç kaybı yaşıyor şuan. Hani misafirperverlik nerede? Herkesin annesi babası var, iyi ki burada değiller. Çok büyük bir kavgaydı sporcular ve tribün sopalarla saldırdı, küfürler ettiler. Bir bayana el kalkar mı?” diye konuştu.

bu sözlerin ardından inanıyorum ki %100 Atatürk Üniversitsi başlatmıştır kavgayı… Babalarının evinde görmüşlerdi ya buz hokeyi mecbur bir tarafları kalkacak.