Sanal Gerçeklik Devri Hızla Büyüyor

Yıllar öncesinde ülkemizin dışında amatör olarak başlayan VR Box yani sanal gerçeklik devri ülkemizde de hızla yayılıyor.

Öncelikle nedir bu sanal gerçeklik dilerseniz ona değinelim ? Sanal gerçeklik kısa ve basit bir anlatımla adı üzerinde olan görme, duyma hislerinizi biraz daha fazla aktif kulanmanızı sağlayarak gerçeklik hissi veren bir gözlük. Akıllı telefonların çeşitli sensörlerinden yararlanarak 360 derece videolar eşliğinde Google Cardboard sistemi sayeside sizleri sana olarak gerçek ortamlar içine taşıyor.

 

 

VR Box 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğüx1

Bu sistem için önerim 100 TL üzeri profesyonel ürünler almaya şuan gerek yok. 3. veriyonları dahi 50 TL olan ürünleri kulanın. Zaman geçince zaten o ürünlerin fiyatı aşağı düşecek şimdiden fazla ücret ödemenize gerek yok.

 

Sanal gerçeklik gözlüklerini kullanabilmeniz için  akıllı bir telefona ihtiyaç var. Yani android veya ios işletim sistemi şart. Kulaklık girişi, youtube desteği de sizler için elzem olacaktır.

Vr Glass alırken sizin telefonunuzun ekran boyutunu destekliyor mu diye bakmanız gerekir. Ürünü kafanızda fazla tutacağınız için esnek bantlar olmalı ve ürün hafif olmalı. Ve en önemlisi ürün başınızı döndürüp midenizi bulandırıyor ise gerekli ayarlarını yerine getirmişseniz lenslerinde problem olabilir, sağlık açısından kullanmayınız.