Efsane Telefon Nokia 3310 Geri Dönüyor

Efsane telefon firması Nokia  çok ama çok uzun zamandan sonra 3310 ile geri dönüyor.

Android ve ios işletim sistemlerine pek alışamayan firma symbian ve bada dan sonra kayboldu. Şimdi bir çok özelliği tavan yapmış yeni telefonu var. Ancak öngörülerime göre bu telefon yine tutmayacak …

 

Yeni Nokia 3310 Özellikleri

Karşınızda Windows Phone işletim sistemli, 41 megapikselli 3310’un yenisi. Telefonda 3 inç’lik Clear Diamond ekran, 2 GB RAM ve çift çekirdekli işlemci var deniliyor. Ancak 2.4 inç QVGA ekran, 2 MP arka kamera ve microSD kart desteğiyle gelen yeni Nokia 3310, Nokia Series 30+ işletim sistemini kullanıyor.

Ayrıca nostaljik zil sesleri de, yenilenmiş hâlleriyle telefonun içerisinde yer alıyor. 30 güne varan bekleme süresi ve 22 saat konuşma süresiyle yine bu telefonun bir pil canavarı olduğunu söyleyebiliriz.

ABD Teknoloji internet sitesi Venture Beat yazarlarından Evan Blass‘ın makalesine göre, Finlandiyalı teknoloji firması Nokia’nın ilk kez 2000 yılında piyasaya sürdüğü 3310 modeli yeniden satışa çıkarılacak.

Blass, firmanın İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobile World Congress 2017’de (MWC) tanıtacağı bu modeli yeniden piyasaya süreceğini, 3310’un modern versiyonunun önce Avrupa’da 59 avro gibi bir fiyatla satışa sunulmasının planladığını aktardı.

Telefonun daha çok müşterilerin yedek telefon ihtiyacını gidermesi amacıyla üretildiğini ifade eden Blass, yeni modelde kamera, renkli ekran ve benzeri özelliklerin yer alıp almayacağına ilişkin bilgi vermedi.

Nokia’nın MWC’de tanıtacağı diğer telefon modelleri Nokia 3,5 ve Nokia 6 olacak. Bu modellerin Android 7 işletim sistemiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.