Xp’de Masaüstünü Göster Simgesi Kayboldu

Xp’de Masaüstünü Göster Simgesi KaybolduMicrosoft Xp’de Hızlı başlat menüsündeki Masaüstünü Göster Simgesini yanlışlıkla silerseniz veya kaybolursa tekrar yerine nasıl getirebilir siniz ?

Bunu sorunu çözmek için 2 yöntem var, ya microsoft destek pogramı ile saniyeler içinde çözmek yada kendiniz aşağıdaki metod ile çözebilirsiniz.

 

Masaüstünü göster simgesini sizin adınıza yeniden oluşturmamızı isterseniz, “Benim adıma düzelt” bölümüne gidin. Sorunu kendiniz gidermeyi tercih ediyorsanız, “Kendim düzeltmek istiyorum” bölümüne gidin.

Benim adıma düzelt

Bu sorunu otomatik olarak düzeltmek için, Fix it düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır‘ı tıklatın ve Düzelt sihirbazındaki adımları izleyin.

Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50530

Notlar

 • Windows XP’de Hızlı Başlatma araç çubuğunda Masaüstünü göster simgesinin gösterildiğinden emin olmak için Hızlı Başlat’ı Göster ayarını etkinleştirmelisiniz.
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak otomatik düzeltme, Windows’un diğer dil sürümleri için de çalışmaktadır.
 • Sorun olan bilgisayarı şu anda kullanmıyorsanız, Düzelt çözümünü bir flash sürücüye veya CD’ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.

 

Kendim düzeltmek istiyorum

Masaüstünü göster simgesini kendi başınıza yeniden oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Başlat‘ı ve sonra Çalıştır‘ı tıklatın, kutusuna notepad yazın ve Tamam‘ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki metni kopyalayın ve Not Defteri penceresine yapıştırın:
  [Shell] Command=2
  IconFile=explorer.exe,3
  [Taskbar] Command=ToggleDesktop
 3. Dosya menüsünde Farklı Kaydet‘i tıklatın ve ardından dosyayı masaüstünüze “Masaüstünü Göster.scf” adıyla kaydedin. Masaüstünü göster simgesi masaüstünüzde oluşturulur.
 4. Masaüstünü göster simgesini tıklatın ve Hızlı Başlatma araç çubuğunuza sürükleyin.

İleri düzey kullanıcılar için bilgi

Hızlı Başlatma araç çubuğu şu klasördeki dosyaları kullanır:

%userprofile%\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

 

http://support.microsoft.com/kb/190355/tr