WhatsApp Artık Bilgisayarınızda

whatsapp-web-masaustu-2-660x400Popüler mobil sohbet uygulaması WhatsApp ı artık masaüstü olarak bilgisayarlarınızdan da rahatça kullanabileceksiniz.

Bunun için bilgisayarınızda Google Chrome yüklü olması ve mobil cihazınızın Android, Windows Mobile veya Blackberry işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Apple iOS kullanıcıları maalesef şimdilik WhatsApp Web uygulamasını kullanamıyor. Bunun sebebi de Apple’ın platform kısıtlamalarının henüz iki taraf tarafında çözülememiş olması olaraK açıklanıyor. WhatsApp Web‘in iOS desteğinin yakın zaman içerisinde sunulmasını umarak WhatsApp Web masaüstü uygulamasını nasıl kuracak ve nasıl kullanacaksınız anlatmaya devam edelim;

WhatsApp Web uygulaması nasıl kullanılır?

WhatsApp Web uygulamasını kullanmak için Google Chrome tarayıcısından https://web.whatsapp.com/ adresine gitmeniz ve adreste karşınıza çıkan QR kodu telefonunuzdaki WhatsApp uygulaması içinden okutmanız gerekiyor. Böylelikle WhatsApp Web uygulaması mobil cihazınızla eşleşiyor ve sohbete web sitesi üzerinden masaüstü olarak devam edebiliyorsunuz. Anladığımız kadarıyla WhatsApp Web her ne kadar bilgisayarınızda çalışsa da aslında telefonunuzda yüklü olan WhatsApp Messenger uygulamasına senkronize olmuş klon bir web servisi olarak hazırlanmış.

WhatsApp’ın web uygulamasını bilgisayarınızdan kullanmak için kesinlikle Google Chrome kullanmanız gerekiyor. Chrome tarayıcınızın adres satırına http://web.whatsapp.com yazarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada yer alan QR kodunu, telefonunuzda acılan ekranda taratarak mobil cihazınızı ve web uygulamasını eşleştirmeniz yeterli. Artık WhatsApp yazışmalarınıza kaldığınız yerden masaüstü olarak ve klavye rahatlığıyla devam edebilirsiniz.