Flash Bellekteki Dosyalar Görünmüyor

USB Flash belleğinizin içi dolu ve bilgisayara taktığınızda içini boş görüyorsanız öncelikle geçmiş olsun çünkü autorun virüsünü yemişsiniz.

Ama korkmayın çünkü dosyalarınız eğer biçimlendirme yapmadıysanız duruyor. Ve çok basit bir yöntem ile hepsini kurtarmanız mümkün.

flash-bellek-virusu

Dosyaları görmek için flashı takın ve Bilgisayarım‘dan Flash diskin içine girin dosyaların gözükmediği boş klasöre sonra sayfanın üstündeki “ara” butonu veya alanına *.* yazıp arayın işte dosyalarınız ortaya çıktı 🙂

Bu dosyaları kopyalayıp başka bir klasöre alın ve hepsini seçip sağ click özelliklerden gizli tikini kaldırın tamamdır. Sonra virüs taramasından muhakkak geçirin.

Antivirüs diye size virüs veren yazılımlardan sakının.

İşte size Oktayerz.Com kullanıcılarına hiçbir yerde bulamayacağınız  Combofix ve bunun gibi küçük virüsleri kökten silen 1,2 kb lık bat dosyalarımız indirin arşivinizde dursun. Zaman sonra bunlar altın olacak.  Anti vürüs programlarımızı indirmek için aşağıdaki linklere TIKLAYIN.
trojan sil.rar
ComboFix.rar
MusaLLaT.exe Silici.rar
trojan sil.rar

 

 

İkinci bir yol ise Başlat-Çalıştıra gelip CMD yazın msdos açılsın

Orada flash diski bulun ve giin şu şekilde   f:   veya e:  gibi

sonra alttaki kodu yazıp enter yapın

attrib -h -s -a -r /d /s

 

Böylece ” USB Bellekte Dosyalar Görünür ” hale geçecektir. Yapılan bu işlemler ile Flash bellekteki dosyaları gizleyen virüsten Hem bilgisayarınızı hem de flash belleğinizi temizlemiş oldunuz…