IŞİD Sadatları Tehdit Eden Klip Yayınladı

by_2403isid-cubbeli-hoca
Suriye ve Irak’ta katliamlarına devam eden IŞİD, Mahmut Efendi Hz, Cübbeli Ahmet ve Gavs Hz i’nin fotoğraflarının yer aldığı bir klip hazırladı.

IŞİD’in “Kâlû Lehû” isimli müziği, IŞİD’in Türkçe yayın yapan internet sitesinin video ekibi tarafından Türkçe altyazılı hale getirildi.

KLİP ŞUAN YAYINDAN ALINDI TEKRAR BULURSAK BU SAYFADAN YAYINLARIZ.

Mahmut Ustaosmanoğlu (Mahmut Efendi), Ahmet Mahmut Ünlü(Cübbeli Ahmet), Adıyaman Menzil cemaatinin şeyhi Gavs Abdulbaki Hz. , Alparslan Kuytul ve Abdullah Yolcu’nın görüntülerinden oluşan klip hazırlanması dikkat çekti.

IŞİD CÜBBELİ’Yİ TEHDİT ETTİ İDDİASI

Suriye ve Irak’ta uyguladığı siyaset ve savaş taktikleri ile son yılların en kanlı terör örgütü olarak öne çıkan IŞİD, yayınladığı videoların birinde Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Mahmut Ünlü ’ye yönelik sert ifadeler kullanıldığı iddia edilmişti.

 

IŞİD’ci Ebu Enes’in Cübbeli Ahmet’e, “Ey sapık adam. Seni tövbeye çağırıyoruz. Doğru yola gel. Böyle gidersen müşrik olarak öleceksin.” çağrısında bulunduğu söylenmişti.

CÜBBELİ AHMET: BENİM TEHDİT ALDIĞIM FALAN YOK

Geçtiğimiz günlerde bir gazetede yayınlanan köşe yazısında IŞİD’in tehdit ettiği yönündeki iddialara ilişkin, “Cübbeli Hoca tehdit edildi diye bir şey çıkardılar. Benim bir tehdit aldığım falan yok. Bana “Sana koruma verelim” dediler. Bende tamam verin dedim. Şimdi “Koruma ordusuyla geziyor” diye haberler yapıyorlar. Korumada 2 tane değil 1 tane.” diyen Cübbeli Ahmet, “1 tane koruma verdiler. Verenden de alandan da Allah razı olsun. Benim için sorun yok.” demişti.