Wish Alışveriş Sitesi Hakkında Herşey

Wish bütün dünyadan milyonlarca ürün satan yüzlerce farklı mağaza ile çevrimiçi bir alışveriş sitesidir.

Wish sevdiğin ürünleri keşfetmene yardım eden çevrimiçi bir alışveriş merkezi gibidir.
wish.com’dan alış veriş yapanlar var mı ?
wish.com güvenilir bir site mi ?
wish.com fazla kargo ücreti gelir mi ?

wish.com yurt dışına sorun oluşturur mu ?
wish.com türkiye’ye gönderiyor mu ?

gibi sorular ve daha fazlası Wish hakkında herşey burada ….

Wish nasıl çalışıyor?
Wish mağazaların ilgili kullanıcılara erişmesine ve bunun karşılığında bu kullanıcıların alışveriş deneyimlerini kişiselleştirmelerine ve kolayca sevdikleri ürünleri bulmalarına yardım eder. Wish pazarlama masraflarını kesmelerine ve bundan elde edilen tasarrufun Wish kullanıcılarına geçmesine yardım eder.
 


Nasıl katılabilirim?

Epostanı, Facebook profilini veya Google+ hesabını kullanarak, siteyi ziyaret ederek veya Wish mobil uygulamayı indirerek Wish’a katılabilirsin. Deneyimini kişiselleştirmek için tercih edilen sosyal ağın ile giriş yap ve sana daha ilginç ürünler tavsiye etmemize izin ver.

Asla bilgilerini satmaz veya kötüye kullanmayız ve şurada anahatlarıyla verildiği gibi, bazı kanuni taleplere uymak dışında asla bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmayız.

Siparişimi nasıl iptal ederim?

Siparişini iptal etmek için, mağazayla direkt olarak Sipariş Ayrıntları sayfasından iletişim kurabilirsin (7

 

 

www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İptal etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “Para İadesi Talebi/ Sipariş İptal” konusunu seçin.
 5. Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

Bir siparişi iptal ettim. Nasıl para iadesi alırım?

Wish siparişin için kullandığın ilk ödeme yöntemine iade yapacaktır. Kredi kartı veya sanal kart işe ödediysen, ödediğin miktar direkt olarak kartına iade edilecektir. Lütfen kartı veren bankanın kart hesabına iade işlem için 5-7 gün zaman tanı.

Kartın iptal edildiyse veya süresi bittiyse, lütfen bankanla temasa geçerek olan para iadesi yapılacağını bildir ve ödemeyi yeni kartına veya bankana yönlendirmek için gerekli bilgileri ver. Kart numaran veya bitiş tarihi değiştiyse, bankan bunu kendi işleme alabilir.

Sanal kart ile ödediysen, çoğu kart veren asıl kartına para iadesi işlemi yapabilmektedir. Asıl kart bulunamasa bile, kart numaranı ve makbuzları sakladıysan veren kurum aynı hesap için yeni bir art oluşturabilir (Wish’nın eposta onaylarını makbuz olarak kullanbilirsin). Lütfen daha fazla bilgi için kartını veren kurumla iletişim kur.

PayPal ile ödediysen, ödediğin miktar 3 gün içinde kullandığın PayPal hesabına iade edilecektir. Ödeme yöntemine otomatik olarak yönlendirilmemişse, iadeyi talep etmek için PayPal hesabına giriş yapabilirsin.

Lütfen Wish’nın parayı sadece ilk ödeme yöntemine iade edebileceğini ve farklı bir karta, farklı hesaplara veya çek gibi farklı ödeme yöntemine iade yapamayacağımızı kaydet.

 

Bir ürünü nasıl iade eder veya değiştirebilirim?

Bir ürünü iade etmek veya değiştirmek için, direkt Sipariş Ayrıntıları sayfasından mağaza ile temasa geçebilirsiniz ( www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İade etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “İade veya Değiştirme,” konusunu seç.
 5. Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

 

Ürünümde bir kusur varsa ne yapmalıyım?

Ürünün hasarlı veya kusurlıysa veya yanlış ürün geldiyse, direkt Sipariş Ayrıntıları sayfasından mağaza ile temasa geçebilirsin (www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İade etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “Hasarlı Alındı veya Yanlış Ürün “konularını seç.
 5. Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

 

Wish hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor?

Siparişini tamamlamak için, bir kaç yolla ödeme yapabilirsin. Şimdilik Google Cüzdan, PayPal ve Visa veya MasterCard logosu olan sanal kartları ve şu belli başlı kredi kartlarını kabul ediyoruz: Visa, MasterCard, American Express, Discover, Cirrus ve Maestro. Nakit, teslimde ödeme veya banka havalesi ile ödeme kabul edemiyoruz. Mevcut ödeme yöntemleri hangi ülkeye olduğuna ve kullandığın platforma bağlı olarak değişebilir.

Bütün ödemeler sipariş için görüntülenen para biriminden yapılacaktır. Kredi kartın yabancı para birimiyle yapılan bir ödemede kullanılmışsa, çoğu bankanın farklı bir para birimiyle ödemene izin vereceğini lütfen unutma ama bu hizmet için bir ücret alabilirler veya almayabilirler. Lütfen uluslararası ödeme yapıp yapamayacağını anlamak için bankana sor.

 

Wish gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret alıyor mu?
Wish sadece satın alma fiyatı ve gönderi ücretini alır. Gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret tahsil etmiyoruz. Yerel postanenin sipariş verdiği ürünler için ücret alıp almayacağını bilemeyiz. Lütfen herhangi bir fazladan ücret için yerel posta hizmetlerinle temasa geç
Wish’de hangi para birimiyle satış yapılır?

Uluslararası kullanıcılarımızın fiyatları daha iyi anlaması için, fiyatların çok çeşitli para birimlerinde görüntülenmesini destekliyoruz. Bununla birlikte, siparişin ödeneceği para birimi, farklı olabilir ve ödeme aşmasında gösterilecektir.

Kredi kartın yabancı para birimiyle yapılan bir ödemede kullanılmışsa, çoğu bankanın farklı bir para birimiyle ödemene izin vereceğini lütfen unutma ama bu hizmet için bir ücret alabilirler veya almayabilirler. Lütfen uluslararası ödeme yapıp yapamayacağını anlamak için bankana sor.

 

Wish hangi ülkelere gönderiyor?

Wish’daki mağazalar bütün dünyaya gönderebilir! Çoğu mağaza dünyanın bir çok ülkesine gönderi yapabilir ve bir çok ürün Birleşik Devletler, Kanada ve Meksika’ya gönderilebilir.

Mobil uygulamadaysan, ürün sayfasında aşağı kaydırdığın zaman ürüün gönderi ayrıntılarını görebilirsin.

İnternet sitesindeysen, ürünü sepetine ekleyebilir ve sepetinden tahmini gönderi süresini ve mevcut olup olmadığını görebilirsin.

 

Gönderi ne kadar sürecek?

Siparişin sipariş tarihinden sonra bir hafta içinde – genellikle bir kaç gün içinde gönderilecektir. Gönderi süresi mağazaya ve ürünün gideceği yere bağlıdır.

Mobil uygulamadaysan, ürün sayfasında aşağı inince, ürünün tahmini gönderi süresini görebilirsin.

İnternet sitesindeysen, ürünü sepetine ekleyebilir ve sepetinden tahmini gönderi süresini görebilirsin.

 

Nakliye ne kadar?

Wish’deki ürünler bütün dünyadaki mağazalar tarafından satıldığı için, gönderi ürün başına alınır ve gönderi ücreti mağazalar tarafından belirlenir.

Mobil uygulamadaysan, ürün sayfasında aşağı inince, ürünün tahmini gönderi oranını görebilirsin.

İnternet sitesindeysen, ürünü sepetine ekleyebilir ve sepetinden tahmini gönderi oranını görebilirsin.

 

Siparişim nereden gönderiliyor?
 
Wish’daki ürünler bütün dünyadaki mağazalardan gelmektedir. Genel olarak bir çok sipariş Asya veya Birleşik Devletler’den gönderilir.
Siparişimi nasıl izleyebilirim?

Siparişinin durumunu veya tahmini varış tarihini kontrol etmek istersen, bu bilgiyi Sipariş Ayrıntıları sayfanda bulabilirsin. Sipariş Geçmişi sayfasına git ve sonra uygun sipariş altındaki Paketi Takip Et’e dokunma.

Bir takip Kimliği varsa, takip sayfan siparişin tahmini varış tarihini, takip geçmişini, takip kimliği ve taşıyıcının sitesine bir bağlantıyı gösterir. Hiçbir takip kimliği yoksa, takip sayfan sınırlı bir tahmin geçmişi ve tahmini varış tarihini gösterecektir.

Siparişinin durumu veya TVT hakkında daha fazla sorun varsa, mağazayla direkt olarak Sipariş Ayrıntları sayfandan iletişim kurabilirsin ( www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İade etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “Gönderi Durumu veya TVS” etiketlerini seçin.
 5. Meseleni/sorunu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

 

İade Politikası

Wish’deki satın aldığınız üründen tamamen memnun olmanızı istiyoruz. Eğer herhangi bir sebeple memnun olmazsanız, lütfen şuradan Wish destek ile temasa geçin: support@wish.com

 • Bütün ürünleri teslimden sonra 30 gün içinde iade edebilirsiniz.
 • Sipariş Geçmişi sayfasından bir iade veya para iadesi işlemi başlatabilirsiniz. İade etmek veya para iadesi istediğiniz ürünün yanındaki ‘Destek İle Temas’a tıklamanız yeterli, Wish Destek size yardım etmek için hazırdır.
 • Bütün istekleri aldıktan sonra 72 saat içinde işleme almayı hedefleriz. Para iadeleri siparişi alırken kullanılan asıl ödeme yöntemine iade edilir. Para iadeniz, iade veya hesabınızın durumu hakkında herhangi bir sorunuz olursa, lütfen şuradan Wish destek ile iletişim kurmaktan çekinmeyin: support@wish.com
 • Bir Wish hediye kartının siparişe uygulanması ve siparişin bedelinin herhangi bir sebeple iade edilmesi durumunda, o siparişte kullanılan hediye kartlarının bedeli iade edilmez.
 • Wish, bugün için Wish’e ödenmeyen ücretleri iade edememekte, bedellerini ödeyememekte, masrafını karşılayamamakta veya herhangi bir şekilde sorumlu olamamaktadır. Buna herhangi bir gümrük vergisi veya KDV, aynı zamanda iade işlemi sırasında meydana gelebilecek olan iade nakliye bedeli dahil değildir.

Genel Merkez:

San Francisco, CA

Müşteri Hizmetleri Numarası:

1-800-266-0172

 

WISH PROBLEMLERİ

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın kendi sitesinde yayınlamış olduğu posta ile gelen gönderilerin gümrüksüz işlem limiti aşağıdaki gibidir.

Soru :  Yurt dışından online alışveriş, posta yolu ile gümrüksüz alışveriş yapma limiti nedir?

Yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limiti 74€ dur. 75€-1500€  arası alışverişlerde (Burada bahsedilen toplam 74€ tutarına getirmiş olduğumuz ürünün kargo ya da posta bedeli dahil değildir. Örneğin 60 € tutarında bir ürün aldık ve 25 € kargo bedeli ödediysek bu ürünün asıl değer 60 € olduğu için vergiden muaf olur ve hiç bir ek ücret ödemeden ürünümüzü teslim alabiliriz.) eğer gönderi avrupa birliği ülkelerinden geliyor ise tutarının %18’i diğer ülkelerden geliyor ise tutarının %20 si kadar vergi ödenerek işlemleri tamamlanabilir.

Soru: 1500€ üstü tutarlarda vergi oranları nedir?

1500€ üstü alışverişlerde almış olduğunuz ürün için ilgili eşyaya ait standart vergi oranları uygulanır. Bu oran gümrük ve ticaret bakanlığı tarafından belirlenir.

Soru: Yurt dışından her ürün getirilebilir mi?

 

Yurt dışından her ürünü posta yolu ile getirmeniz mümkün değildir. Ateşli silahlar, kesici aletler, her türlü ilaç, gıda gibi ürünlerin yanı sıra  sim kart takılan ürünün getirilmesi yasaktır.
Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki link üzerine tıklayarak alabilirsiniz

 

Soru :  Cep telefonu getirme şartları nedir?

Yurt dışından fiyatı ne olursa olsun sim kart takılan ürünler (cep telefonu vs. ) getirilmesi kesinlikle yasaktı. Getirttiğiniz ürünler gümrükte takılacaktır ve size teslim edilmeyecektir. Bu aşamada yapabileceğiniz tek şey karşı tarafa iade ederek paranızı geri almaktır.

Bazı firma ve satıcılar cep telefonlarının ambalajları ve fiyatları üzerinde değişiklik yaparak telefon dışında başka bir sipariş imajı yaratarak gümrükten geçirebileceklerini söylemektedirler ancak çok büyük ihtimalle tespit edilecek ve mağdur olacaksınız. Bu yüzden bu şekilde bir alışveriş önermemekteyiz.

Daha fazla bilgi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi sayfasından bilgi alabilirsiniz.

 • ipek

  Rezalet bir uygulama takip sayfaları calismiyo ürünün denilen tarihi geçiyor sürekli zamanı uzatıyorlar aynı otomatik mesajı yolluyorlar cevap olarak para iadesi istedim sürekli bekletiyorlar aynı gereksiz otomatik mesajı atiyorlar sorduğun soruyla alakasız olarak para hirsizligindan başka birşey değil

  • Evet dedikleri zamanda gelmiyor en az 3 ay sonra geliyor. internet sitesi değilde android pogram kullanıyorsanız hemen iade yapılıyor 3 gün içerisinde

   • esat pala

    Hangi kargoyla geliyor ürün ?

  • öznur

   Ya benim aklima takilan mevzu su ki android uygulama da bakiyorum urun 250 liradan 8 liraya dustu diyor mesela. Honk diye kalıyorsun. Alismissin 10 liralik tshirte 50 lira vermeye ucuZ diye bi b.kluk mu var diyoz. Ne ayak bu wish biri bi açıklasın nolur

   • İndirimler saatlik günlük veya saniyelik oluyor. İndirim süresi geçince aynı linkten girseniz dahi ürün kendi fiyatına geri dönüyor

 • ipek

  Rezalet bir uygulama takip sayfaları calismiyo ürünün denilen tarihi geçiyor sürekli zamanı uzatıyorlar aynı otomatik mesajı yolluyorlar cevap olarak para iadesi istedim sürekli bekletiyorlar aynı gereksiz otomatik mesajı atiyorlar sorduğun soruyla alakasız olarak para hirsizligindan başka birşey değil

  • Evet dedikleri zamanda gelmiyor en az 3 ay sonra geliyor. internet sitesi değilde android pogram kullanıyorsanız hemen iade yapılıyor 3 gün içerisinde

   • esat pala

    Hangi kargoyla geliyor ürün ?

  • öznur

   Ya benim aklima takilan mevzu su ki android uygulama da bakiyorum urun 250 liradan 8 liraya dustu diyor mesela. Honk diye kalıyorsun. Alismissin 10 liralik tshirte 50 lira vermeye ucuZ diye bi b.kluk mu var diyoz. Ne ayak bu wish biri bi açıklasın nolur

   • İndirimler saatlik günlük veya saniyelik oluyor. İndirim süresi geçince aynı linkten girseniz dahi ürün kendi fiyatına geri dönüyor

 • nesrin

  çok güzel ürünler var ama kapıda ödeme olmalı kredi kartı kullanmıyoruz

  • evet dediklerinize katılıyorum ancak hiçbir ülkede ihraç malları nakit dışında gerçekleşmez.

 • nesrin

  çok güzel ürünler var ama kapıda ödeme olmalı kredi kartı kullanmıyoruz

  • evet dediklerinize katılıyorum ancak hiçbir ülkede ihraç malları nakit dışında gerçekleşmez.

 • rüya

  mrb lar ben ankaradan rüya iki ürün sipariş vermek istedim ama türkiyeye gönderim yok dedi bu konuyla ilgili bilgiis olan varmı ?

  • var bir yanlışınız olmalı…Hangi ürün için bunu söylüyor link atarsanız yardımcı olalım

 • rüya

  mrb arkadaşlar türkiyeye sipariş yok sanırım

  • Türkiye^ye sipariş var biz kendi siparişlerimize ulaştık sorun nedir

 • rüya

  mrb lar ben ankaradan rüya iki ürün sipariş vermek istedim ama türkiyeye gönderim yok dedi bu konuyla ilgili bilgiis olan varmı ?

  • var bir yanlışınız olmalı…Hangi ürün için bunu söylüyor link atarsanız yardımcı olalım

 • rüya

  mrb arkadaşlar türkiyeye sipariş yok sanırım

  • Türkiye^ye sipariş var biz kendi siparişlerimize ulaştık sorun nedir

 • Merve

  Merabalar bende siparis verdim fakat kargom ortada yok

 • Merve

  Merabalar bende siparis verdim fakat kargom ortada yok

 • Neslihan

  Merhabalar lütfen bana da yardımcı olurmusunuz.Ürünleri iade edeceğim fakat elimde bir adres yok iade adresini nasıl öğreneceğim?

  • İade Politikası

   Wish’deki satın aldığınız üründen tamamen memnun olmanızı istiyoruz.
   Eğer herhangi bir sebeple memnun olmazsanız, lütfen şuradan Wish destek
   ile temasa geçin: support@wish.com

 • Neslihan

  Merhabalar lütfen bana da yardımcı olurmusunuz.Ürünleri iade edeceğim fakat elimde bir adres yok iade adresini nasıl öğreneceğim?

  • İade Politikası

   Wish’deki satın aldığınız üründen tamamen memnun olmanızı istiyoruz.
   Eğer herhangi bir sebeple memnun olmazsanız, lütfen şuradan Wish destek
   ile temasa geçin: support@wish.com

 • m.emın Altunbulan

  para türk lirasımı

 • m.emın Altunbulan

  para türk lirasımı

 • esma

  merhabalar ben sipariş vermek istiyorum ama bazı sorularım var birden fazla ürün şipariş verdigim zaman kargo üçreti ne kadar olur bilgilendirirmisin ?

  • O ürünlerin fiyatına göre ve ağırlığına göre değişir

 • esma

  merhabalar ben sipariş vermek istiyorum ama bazı sorularım var birden fazla ürün şipariş verdigim zaman kargo üçreti ne kadar olur bilgilendirirmisin ?

  • O ürünlerin fiyatına göre ve ağırlığına göre değişir

 • gülfidan

  Merhaba ücretler aynımı yoksa tl ye dönüştüğünde fazlamı oluyor

  • hayır fiyatlar zaten TL dir kargo masrafıda uygundur zaten yazıyor ürünü sipariş ederken eğer kabul ederseniz sipariş alınıyor

 • gülfidan

  Merhaba ücretler aynımı yoksa tl ye dönüştüğünde fazlamı oluyor

  • hayır fiyatlar zaten TL dir kargo masrafıda uygundur zaten yazıyor ürünü sipariş ederken eğer kabul ederseniz sipariş alınıyor

 • Hülya Sivri

  MERHABALAR , BANKA KARTIYLA ALIŞVERİŞ YAPILABİLİYOR MU ?

  • Tabiki zaten sadece kartlar ile ödeme yapılabilyor veya PAYPAL ile.

 • Hülya Sivri

  MERHABALAR , BANKA KARTIYLA ALIŞVERİŞ YAPILABİLİYOR MU ?

  • Tabiki zaten sadece kartlar ile ödeme yapılabilyor veya PAYPAL ile.

 • Ahmet Ersin Satırbaşı

  wish ten bir adet cep telefonu aldım fakat Türkiyede imei kaydı yaptırmam gerekiyor pasaport haricinde başka türlü kayıt altına alınabilirmi çünki pasaportum yok , olan arkadaşlarımında pasaportları müsait değil onlardada kayıtlı cep telefonları var

  • Kırdırma olayı olabilir veya pasaport şarttır. Telefonculara sormak gerekir

 • Ahmet Ersin Satırbaşı

  wish ten bir adet cep telefonu aldım fakat Türkiyede imei kaydı yaptırmam gerekiyor pasaport haricinde başka türlü kayıt altına alınabilirmi çünki pasaportum yok , olan arkadaşlarımında pasaportları müsait değil onlardada kayıtlı cep telefonları var

  • Kırdırma olayı olabilir veya pasaport şarttır. Telefonculara sormak gerekir

 • mmnkyz

  telefon almak istiyorum kdv hariç yazıyor. ödemeye geçtiğimde kdv dahil ücreti göstermiyor. kdvsini ne zaman ödüyoruz. tam olarak kdv ne kadar nerden bilebiliriz.

  • Wish gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret alıyor mu?
   Wish sadece satın alma fiyatı ve gönderi ücretini alır. Gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret tahsil etmiyoruz. Yerel postanenin sipariş verdiği ürünler için ücret alıp almayacağını bilemeyiz. Lütfen herhangi bir fazladan ücret için yerel posta hizmetlerinle temasa geç

 • mmnkyz

  telefon almak istiyorum kdv hariç yazıyor. ödemeye geçtiğimde kdv dahil ücreti göstermiyor. kdvsini ne zaman ödüyoruz. tam olarak kdv ne kadar nerden bilebiliriz.

  • Wish gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret alıyor mu?
   Wish sadece satın alma fiyatı ve gönderi ücretini alır. Gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret tahsil etmiyoruz. Yerel postanenin sipariş verdiği ürünler için ücret alıp almayacağını bilemeyiz. Lütfen herhangi bir fazladan ücret için yerel posta hizmetlerinle temasa geç

 • turgut örnek

  telefon siparişi versek gümrükte takılma ihtimali varmi

  • Fiyatı büyük ise tabiki risk olur sorun olur denemeyin derim. Ama Alibaba veya DX den alan arkadaşlar var sorun yaşamadılar.

   • Bestami

    Alibaba dan da mi urun fiyati 75€ yu gecmeyecek mi

    • evet üzeri fiyatlar gümrüğe takılır

     • اسمان

      Ürünler altında yorumlar oluyo biz yorumumuzu nasıl iletebiliriz؟

     • Ürünü aldıktan ve paranın gitmesi için onay verdikten sonra yorum yapablrsiniz

     • اسمان

      İletişime geçebilecek mail adresleri falan warmı bulamadim

     • Sorun nedir yardımcı olalım, sayfamızda mail adresi var

 • turgut örnek

  telefon siparişi versek gümrükte takılma ihtimali varmi

  • Fiyatı büyük ise tabiki risk olur sorun olur denemeyin derim. Ama Alibaba veya DX den alan arkadaşlar var sorun yaşamadılar.

 • busenurozkan

  Merhabalar wishde birden fazla ürün alırsak her ürünün kargo fiyatını ayrı mı ödüyoruz acaba?

  • Sitede veya programdan giriyorsanız orada tek tek yazıyor zaten kargo ücretini korkmayın görmediğiniz hiçbir ücret ile karşılaşmazsınız. Ödeme sayfasında ödeyeceğiniz miktar yazacaktır.

 • busenurozkan

  Merhabalar wishde birden fazla ürün alırsak her ürünün kargo fiyatını ayrı mı ödüyoruz acaba?

  • Sitede veya programdan giriyorsanız orada tek tek yazıyor zaten kargo ücretini korkmayın görmediğiniz hiçbir ücret ile karşılaşmazsınız. Ödeme sayfasında ödeyeceğiniz miktar yazacaktır.

 • Yağmur Öztürk

  Kargo geldiğinde evde yoksak ne oluyor

  • Ptt kargo ile geliyor evde yoksanız PTT Dağıtım bürosuna geri gidiyor ama size ulaşıp kargonuz olduğunu ve 7 gün içinde gidip almanızı istiyorlar. Almazsanız geri iade ediliyor.

   • songül

    Dolandırmayın

   • Ezginur kaplan

    Birşey dicem o türk lirasimi

    • evet doğrudur herkes kendi parasını karşılığıyla alıyor

 • Yağmur Öztürk

  Kargo geldiğinde evde yoksak ne oluyor

  • Ptt kargo ile geliyor evde yoksanız PTT Dağıtım bürosuna geri gidiyor ama size ulaşıp kargonuz olduğunu ve 7 gün içinde gidip almanızı istiyorlar. Almazsanız geri iade ediliyor.

   • songül

    Dolandırmayın

   • Ezginur kaplan

    Birşey dicem o türk lirasimi

    • evet doğrudur herkes kendi parasını karşılığıyla alıyor

 • Suheda Ergen

  Toplam sipariş yazan yerin karşısındaki rakamını yoksa
  *yaklaşık…… Yazan yerimi ödüycez
  Yardımcı olurmusunuz ayrıca kargo ücreti ne kadar
  Ürünler ayrı ayrımı geliyo topluca gelemezmi

 • Suheda Ergen

  Toplam sipariş yazan yerin karşısındaki rakamını yoksa
  *yaklaşık…… Yazan yerimi ödüycez
  Yardımcı olurmusunuz ayrıca kargo ücreti ne kadar
  Ürünler ayrı ayrımı geliyo topluca gelemezmi

 • Suheda Ergen

  Toplam sipariş kısmında yazan fiyatimi ödüyoruz yoksa *yaklaşık yazanyerdekinimi

 • Suheda Ergen

  Toplam sipariş kısmında yazan fiyatimi ödüyoruz yoksa *yaklaşık yazanyerdekinimi

 • Suheda Ergen

  Toplam sipariş yazan yerimi ödüycez yoksa yaklaşık yazan yerimi nolur cevap verin kaçtır yazıyorum

  • Evet son çekilen tutarı görüyorsunuz zaten

   • Suheda Ergen

    Yanı yaklaşık yazan yerimi ödüyoruz?
    15 Kas 2015 09:44 tarihinde “Disqus” yazdı:

   • Suheda Ergen

    Paypay kartı şartmı olmadan alamaz mıyım
    15 Kas 2015 09:52 tarihinde “Suheda Ergen” yazdı:

 • Suheda Ergen

  Toplam sipariş yazan yerimi ödüycez yoksa yaklaşık yazan yerimi nolur cevap verin kaçtır yazıyorum

  • Evet son çekilen tutarı görüyorsunuz zaten

   • Suheda Ergen

    Yanı yaklaşık yazan yerimi ödüyoruz?
    15 Kas 2015 09:44 tarihinde “Disqus” yazdı:

   • Suheda Ergen

    Paypay kartı şartmı olmadan alamaz mıyım
    15 Kas 2015 09:52 tarihinde “Suheda Ergen” yazdı:

 • Suheda Ergen

  Yaklaşık yazan yerdeki fiyatimi ödüyoruz

 • Suheda Ergen

  Yaklaşık yazan yerdeki fiyatimi ödüyoruz

 • Suheda Ergen

  …yardım acil

 • Suheda Ergen

  …yardım acil

 • veli or

  75 euro üzeri olan alışverişler gümrükte takılıyor ve vergilendirmeye giriyor. 90 dolar üzeri yaptıgımız alışverişler takılırmı acaba.

  • Evet takılma ihtimali var, yüksek miktarlarda ki ürünler için tehlikeli olabilir

 • veli or

  75 euro üzeri olan alışverişler gümrükte takılıyor ve vergilendirmeye giriyor. 90 dolar üzeri yaptıgımız alışverişler takılırmı acaba.

  • Evet takılma ihtimali var, yüksek miktarlarda ki ürünler için tehlikeli olabilir

 • Jeset Demet

  Wish de gelip de olmayan ürünü geri nasıl iade ediyoruz siteden iadesini yapıyor um param da iade edildi geri mağazaya nasıl göndereceğim 10 tl lik ürüne 80 tl kargo çıkarıyor ptt bilgi verirmisiniz

 • Jeset Demet

  Wish de gelip de olmayan ürünü geri nasıl iade ediyoruz siteden iadesini yapıyor um param da iade edildi geri mağazaya nasıl göndereceğim 10 tl lik ürüne 80 tl kargo çıkarıyor ptt bilgi verirmisiniz

 • Jeset Demet

  Siparişi iptal ettikten sonra geri nasıl ürünü göderiyoruz

  • aynı yöntemle paypal veya kredi kartına 1 hafta içinde geri ödenir

 • Jeset Demet

  Siparişi iptal ettikten sonra geri nasıl ürünü göderiyoruz

  • aynı yöntemle paypal veya kredi kartına 1 hafta içinde geri ödenir

 • Zeynep Balci

  Aynı urunden birkaç tane Aldığımızda tek paket olduğunda tek kargo parasimi yoksa urun basinami para oduyoruz

  • her ürün için farklı kargo çünkü aynı günde gelmiyor farklı satıcılar yolluyor ancak aynı firmadan alırsan farklı adet veya bunlar aynı kargoda

 • Zeynep Balci

  Aynı urunden birkaç tane Aldığımızda tek paket olduğunda tek kargo parasimi yoksa urun basinami para oduyoruz

  • her ürün için farklı kargo çünkü aynı günde gelmiyor farklı satıcılar yolluyor ancak aynı firmadan alırsan farklı adet veya bunlar aynı kargoda

 • evet üzeri fiyatlar gümrüğe takılır

  • اسمان

   Ürünler altında yorumlar oluyo biz yorumumuzu nasıl iletebiliriz؟

   • Ürünü aldıktan ve paranın gitmesi için onay verdikten sonra yorum yapablrsiniz

  • اسمان

   İletişime geçebilecek mail adresleri falan warmı bulamadim

   • Sorun nedir yardımcı olalım, sayfamızda mail adresi var

 • Döndü Damla Çırakcı

  Merhaba ben ilk defa alışveriş yapacağım. Ürünün kargosunda yazdığı fiyattan yüksek bir fiyat gelir mi? Gümrük e takılmaması için kaç Tl alışveriş yapmamız gerekir? Bazı şikayet bölümlerinde ürünün başka kişiye teslim edildiği yazıyor, böyle hatalar olur mu?

  • Müslüm Çakmak

   Merhaba Kardeşim.ben sürekli alışveriş yapıyorum yaklaşık 14 15 ürün aldım.wish le ilgili her konuda bilgim var istersen bana ulaş her sorunu yanitlayayım, ayrıca sana öyle bir fikir verecem ki şaşıracağından eminim. Facebook (cakmak0152@hotmail.com) Müslüm çakmak, Harran üniversitesinde okuyor yazıyor profilimde yada istersen 5422778240 arayabilirsiniz.

 • Döndü Damla Çırakcı

  Merhaba ben ilk defa alışveriş yapacağım. Ürünün kargosunda yazdığı fiyattan yüksek bir fiyat gelir mi? Gümrük e takılmaması için kaç Tl alışveriş yapmamız gerekir? Bazı şikayet bölümlerinde ürünün başka kişiye teslim edildiği yazıyor, böyle hatalar olur mu?

  • Müslüm Çakmak

   Merhaba Kardeşim.ben sürekli alışveriş yapıyorum yaklaşık 14 15 ürün aldım.wish le ilgili her konuda bilgim var istersen bana ulaş her sorunu yanitlayayım, ayrıca sana öyle bir fikir verecem ki şaşıracağından eminim. Facebook (cakmak0152@hotmail.com) Müslüm çakmak, Harran üniversitesinde okuyor yazıyor profilimde yada istersen 5422778240 arayabilirsiniz.

 • Döndü Damla Çırakcı

  Meehaba daha önceki sorularıma cevap alamadım?! Ptt kargo ücreti aşağı yukarı fiyat aralığı nedir??

  • Merhaba kargo fiyatı ürünün boyut ve ağırlığı olan desisine göredir sipariş verirken yazar toplam fiyat içindedir

 • Döndü Damla Çırakcı

  Meehaba daha önceki sorularıma cevap alamadım?! Ptt kargo ücreti aşağı yukarı fiyat aralığı nedir??

  • Merhaba kargo fiyatı ürünün boyut ve ağırlığı olan desisine göredir sipariş verirken yazar toplam fiyat içindedir

 • ali

  merhaba,

  wish den 4 parça aldım. ürün fiyatları toplam 24 dolar dı ve bununla birlikte tahmini gönderim bedeli olan 6 dolar ile birlikte 30 doları ödedim. belirtilen teslim süresi bugün itibariyle 3 gün geçti. şimdi sorum şu. tahmini gönderim adı altında 6 dolar olarak vermiş olduğum ücretin dışında başka bir ücret ödeyecekmiyim. hangi kargo ile gönderiliyor. ptt kargo da sorgulama yapabileceğim bir takip no su yok. ürünler geciktiği için mail ve iletişime geçiyorum sürekli 5 gün süre istiyor

  • Evet başka ücret yok ptt kargo ile gelecek ancak sorguşma yapamazsınız çünkü yurtdışı ancak wish mobil ıygulamasından kargo takibi bar oradan bakınız. İptal ederseni paranız iade edilir ürünler ssizde kalır muhtemelen para istenmez bedavaya gelir

   • ali

    çok teşekkür ederim.
    kargo takibe bakıyorum ancak hala 18 aralık tarihinde yapılan bir hareketi gösteriyor. tahmini teslim 8-13 ocak ancak gelen giden birşey yok. . ve türkiye ye girip girmediği de mechul. .

    para iadesini düşüneceğim :))

   • Sultan

    Ya ben bir ürün sipariş etmişim ama 34 gün oldu daha bana ulaşmamış

 • ali

  merhaba,

  wish den 4 parça aldım. ürün fiyatları toplam 24 dolar dı ve bununla birlikte tahmini gönderim bedeli olan 6 dolar ile birlikte 30 doları ödedim. belirtilen teslim süresi bugün itibariyle 3 gün geçti. şimdi sorum şu. tahmini gönderim adı altında 6 dolar olarak vermiş olduğum ücretin dışında başka bir ücret ödeyecekmiyim. hangi kargo ile gönderiliyor. ptt kargo da sorgulama yapabileceğim bir takip no su yok. ürünler geciktiği için mail ve iletişime geçiyorum sürekli 5 gün süre istiyor

  • Evet başka ücret yok ptt kargo ile gelecek ancak sorguşma yapamazsınız çünkü yurtdışı ancak wish mobil ıygulamasından kargo takibi bar oradan bakınız. İptal ederseni paranız iade edilir ürünler ssizde kalır muhtemelen para istenmez bedavaya gelir

   • ali

    çok teşekkür ederim.
    kargo takibe bakıyorum ancak hala 18 aralık tarihinde yapılan bir hareketi gösteriyor. tahmini teslim 8-13 ocak ancak gelen giden birşey yok. . ve türkiye ye girip girmediği de mechul. .

    para iadesini düşüneceğim :))

   • Sultan

    Ya ben bir ürün sipariş etmişim ama 34 gün oldu daha bana ulaşmamış

 • bestami gazi

  Saglam wish magazasi varmi bildiginiz

 • bestami gazi

  Saglam wish magazasi varmi bildiginiz

 • bestami gazi

  Telefon getirdi arkadas paketin uzerinde gift secenegi isaretliydi ve takip numarasi vardi onun gibi saglam wish magazasi varmmi takip no veren

  • takip numarası vermek zorunda hepsi ancak sağlamlığı tamamen şans

 • bestami gazi

  Telefon getirdi arkadas paketin uzerinde gift secenegi isaretliydi ve takip numarasi vardi onun gibi saglam wish magazasi varmmi takip no veren

  • takip numarası vermek zorunda hepsi ancak sağlamlığı tamamen şans

 • Esra

  Eve gelmeyip sadece ptt ye gelebilirmi ayrica sadece kredi kartiylami odeme yapabiliyoruz

  • evet sadece kredi kartı veya paypal ile ödeme alıyor, adres verdiğiniz yere kargonuz gelir evde yoksanız bile kağıt bırakıyor kargonuz var diye

 • Esra

  Eve gelmeyip sadece ptt ye gelebilirmi ayrica sadece kredi kartiylami odeme yapabiliyoruz

  • evet sadece kredi kartı veya paypal ile ödeme alıyor, adres verdiğiniz yere kargonuz gelir evde yoksanız bile kağıt bırakıyor kargonuz var diye

 • Kemal Ramoglu

  Wish ten birsuru urun aldim . Ama iki tanesinde buyuk sorun yasadim bir sac duzlestirici tarak 18 euro para cekildi ama urun alisveris listeme bile gelmedi bu daha oncede olmustu onceden parami iade etmisleridi ama bu sefer 2 aydir 18 euro iade etmediler. 2.cisi 23 euroya arac kamerasi aldim yorumlari kotu gorunce aldigim saat icinde iptal ettim para iadesi gelmedi mail attim biz para iadesi yolladik yok banka kartinin numrasi degismis olabilir cart curt bankanla konus dediler ama öyle bisey yok banka kartim ayni . Topmlamda 41 euro zararim var ne yapmam lazim . Urun siparis verip parasini odemesem olur mu ne yapmam lazim . Onlar parami vermedikce bende onlarin urunerinin parasini odemiyecegim .

  • size ulaşan ürün olursa para ödemezseniz olur zaten peşin aldıkları için ücreti onlar için sorun olmaz.

 • Kemal Ramoglu

  Wish ten birsuru urun aldim . Ama iki tanesinde buyuk sorun yasadim bir sac duzlestirici tarak 18 euro para cekildi ama urun alisveris listeme bile gelmedi bu daha oncede olmustu onceden parami iade etmisleridi ama bu sefer 2 aydir 18 euro iade etmediler. 2.cisi 23 euroya arac kamerasi aldim yorumlari kotu gorunce aldigim saat icinde iptal ettim para iadesi gelmedi mail attim biz para iadesi yolladik yok banka kartinin numrasi degismis olabilir cart curt bankanla konus dediler ama öyle bisey yok banka kartim ayni . Topmlamda 41 euro zararim var ne yapmam lazim . Urun siparis verip parasini odemesem olur mu ne yapmam lazim . Onlar parami vermedikce bende onlarin urunerinin parasini odemiyecegim .

  • size ulaşan ürün olursa para ödemezseniz olur zaten peşin aldıkları için ücreti onlar için sorun olmaz.

 • hafsa

  iyi günler ben de wish sitesinden sipariş vermek istiyorum ama her seferinde

  kullanıcı hesabınızla ilgili bir sorun var yazısı çıkıyor. ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz ?

  • farklı yöntemler ile giriniz facebook ile bağlan veya mobilden giriniz telefon no ile

 • hafsa

  iyi günler ben de wish sitesinden sipariş vermek istiyorum ama her seferinde

  kullanıcı hesabınızla ilgili bir sorun var yazısı çıkıyor. ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz ?

  • farklı yöntemler ile giriniz facebook ile bağlan veya mobilden giriniz telefon no ile

 • levent

  ben saat spariş verdim gayet güzel çıktı hemde ucuz ve kaliteli yalnız benim bir sorunum var bir türlü yorum yapacağım yeri bulamadım bilgisayardan giriyorum.nerden yorum yazılıyor tarif edermisiniz detaylı olarak denemediğim yöntem kalmadı ama yorum yazılacak yeri bir türlü bulamadım

  • Merhaba not verme kısmı bilgisayarda ve mobilde farklıdır. Siparişlerim veya sipariş geçmişinden tamamlanan siparişlerinizden birini tıklayıp yapabilirsiniz

 • levent

  ben saat spariş verdim gayet güzel çıktı hemde ucuz ve kaliteli yalnız benim bir sorunum var bir türlü yorum yapacağım yeri bulamadım bilgisayardan giriyorum.nerden yorum yazılıyor tarif edermisiniz detaylı olarak denemediğim yöntem kalmadı ama yorum yazılacak yeri bir türlü bulamadım

  • Merhaba not verme kısmı bilgisayarda ve mobilde farklıdır. Siparişlerim veya sipariş geçmişinden tamamlanan siparişlerinizden birini tıklayıp yapabilirsiniz

 • İrem Çaylak

  Merhaba ben wishten alışveriş yapıcam fakat toptan ürün almak istiyorum. Ama hani 10 s beden gibi. Kargo çok fazla oluyor bi ürün adedi sorulsa nasıl olacak bu nasıl alabilirim toptan ama kargo çok oluyor o zamn he mesela s bedrn 22 tl diyo xs diyorum 24 diyo anlamadım ben ☺

  • Bu tür siteler toptan ürün alımına pek sıcak bakmadığı için öyle oluyor Alibaba sitesini deneyiniz

   • Pınar Altındaş

    Merhabalar ben yeni sipariş verdim ama merak ettiğim bir şey var kargo ücreti ödeyin yalnızca deniliyor bazı ürünlerde kargo ücreti yazmıyor birde aldığımız ürünler üzerinden ne kadar kargo ödüyoruz

    • Merhaba Pınar hanım, sadece kargo ücreti dediği doğrudur sadece kargo ücreti ödeyerek ürüne sahip olabilirsiniz. Ürünü almak için ilerleyince son sayfada toplam tutar yazıyor orada görebilirsiniz. Kargo ücreti ürünün boyutuna ve aldığınız ülkenin kargoya uzaklığına göre değişir.

 • İrem Çaylak

  Merhaba ben wishten alışveriş yapıcam fakat toptan ürün almak istiyorum. Ama hani 10 s beden gibi. Kargo çok fazla oluyor bi ürün adedi sorulsa nasıl olacak bu nasıl alabilirim toptan ama kargo çok oluyor o zamn he mesela s bedrn 22 tl diyo xs diyorum 24 diyo anlamadım ben ☺

  • Bu tür siteler toptan ürün alımına pek sıcak bakmadığı için öyle oluyor Alibaba sitesini deneyiniz

 • Yalçın

  Benim wish sitesinden aldığım saat kusurlu çıktı bende sorun kısmından durumu dile getirdim. ancak mağaza sahibi bizimle iletişim kurun gibi bir şey dedi. Biz iletişimi sadece iletişim kur kısmından sağlamıyormuyuz? Yoksa benim göremediğim mağaza ile iletişime geç kısmımı var? Bir de şunu sormak istiyorum. Benim aldığım saat kusurlu çıktı ve resmini de attım şimdi değişim istedim. Elimdeki saati geldiği adrese ptt yoluyla karşı ödemeli olarak mı gönderiyoruz.

  • Evet ürün kusurlu ise geri gönderiniz para iadesi isteyiniz. İade sayfaında yeterli açıklama mevcut.

 • Yalçın

  Benim wish sitesinden aldığım saat kusurlu çıktı bende sorun kısmından durumu dile getirdim. ancak mağaza sahibi bizimle iletişim kurun gibi bir şey dedi. Biz iletişimi sadece iletişim kur kısmından sağlamıyormuyuz? Yoksa benim göremediğim mağaza ile iletişime geç kısmımı var? Bir de şunu sormak istiyorum. Benim aldığım saat kusurlu çıktı ve resmini de attım şimdi değişim istedim. Elimdeki saati geldiği adrese ptt yoluyla karşı ödemeli olarak mı gönderiyoruz.

  • Evet ürün kusurlu ise geri gönderiniz para iadesi isteyiniz. İade sayfaında yeterli açıklama mevcut.

 • Ozge Yamak

  Merhaba bnde urun siparis ettm fakat kullnici hesabinizla ilgili sorun var yaziyor ve siparisler gozden geciriliyor yazisi var ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

  • Siparişler hemen düşmez çünkü tedarikçiler ile iletişim geç sürüyor

 • Ozge Yamak

  Merhaba bnde urun siparis ettm fakat kullnici hesabinizla ilgili sorun var yaziyor ve siparisler gozden geciriliyor yazisi var ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

  • Siparişler hemen düşmez çünkü tedarikçiler ile iletişim geç sürüyor

 • Ozge Yamak

  Merhaba ben geek ten siparis verdm fakat gunlerdir urunler gozden geciriliyor diyor ve kullanici hesabinizla ilgili sorun var diyor yardimci olurmusunu

  • Bunun için mail adresi ve şifreye ihtiyacımız olur bakmak için bud güvenlik açısından uygun değil. Başka bir cihazdan veya bilgisayardan açmayı deneyiniz

 • Ozge Yamak

  Merhaba ben geek ten siparis verdm fakat gunlerdir urunler gozden geciriliyor diyor ve kullanici hesabinizla ilgili sorun var diyor yardimci olurmusunu

  • Bunun için mail adresi ve şifreye ihtiyacımız olur bakmak için bud güvenlik açısından uygun değil. Başka bir cihazdan veya bilgisayardan açmayı deneyiniz

 • Mücahit Gençay

  There was a problem processing your payment. Please contact your credit card provider or try an alternative payment method. Ziraat banka kartı kullanıyorum internet bankacığılım açık neden söyler birşeyi..

 • Mücahit Gençay

  There was a problem processing your payment. Please contact your credit card provider or try an alternative payment method. Ziraat banka kartı kullanıyorum internet bankacığılım açık neden söyler birşeyi..

 • Elfsnr

  İyi günler benimde adres bilgimde sorun çıktı . Adres bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim acaba ?

 • Elfsnr

  İyi günler benimde adres bilgimde sorun çıktı . Adres bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim acaba ?

 • Aynur E

  Iyi günler. 3 gün once sipariş verdim. Para alındı. Ama hala sayfamda ürünler gözden geçiriliyor yazıyor. Ne zamn kabul edilecek ve neden boyle. ?

 • Aynur E

  Iyi günler. 3 gün once sipariş verdim. Para alındı. Ama hala sayfamda ürünler gözden geçiriliyor yazıyor. Ne zamn kabul edilecek ve neden boyle. ?

 • Aynur E

  Lütfen yardım eder misiniz. ?

 • Aynur E

  Lütfen yardım eder misiniz. ?

 • Aynur E

  Iyi gunler. Soruma cevap alamadim daha. 4 gundur siparis verdim ama hala gözden geçiriliyor yazısı var ve kullanici hesabi hatası veriyor. Ne yapmm gerekiyor. ? Yardımci olur musunuz. ?

  • Olabilir sorun etmeyin ürün terdarikçiden kontrol ediliyor. Eğer olumsuz olsa sizi bilgilendirirler.

   • Aynur E

    Evt ama şuan da yeni bir üründe sipariş veremiyorum. Kullanıcı hatası diyor. Sizce sadece beklemem mi gerekiyor. ?

    • Yok hata vermemesi gerekir mobilden giriyorsanız silin programı tekrar yükleyip giriş yapın

     • Aynur E

      Bilgisayar üzerinden de giriş yaptım. Mobilden silip de yaptım. Hala aynı. Arkadaşimla aynı ürünleri ayni gunde verdik onun ertesi gün hemen ürunler gonderildi dedi ama bnm hala gözden geciriliyor. 4 gün oldu.

     • ödeme ile ilgili sorun yaşanıyor olabilir. Adres bilgileriniz teyit ediliyor olabilir beklemeniz gerekmektedir malesef

     • Aynur E

      Bekliyorum ama anlamadıgım şu zaten arkadaşımla aynı kredi kartından ödeme yaptık. Aynı apartmanda oturdugumuz icin adresimizde aynı.

 • Aynur E

  Iyi gunler. Soruma cevap alamadim daha. 4 gundur siparis verdim ama hala gözden geçiriliyor yazısı var ve kullanici hesabi hatası veriyor. Ne yapmm gerekiyor. ? Yardımci olur musunuz. ?

  • Olabilir sorun etmeyin ürün terdarikçiden kontrol ediliyor. Eğer olumsuz olsa sizi bilgilendirirler.

   • Aynur E

    Evt ama şuan da yeni bir üründe sipariş veremiyorum. Kullanıcı hatası diyor. Sizce sadece beklemem mi gerekiyor. ?

    • Yok hata vermemesi gerekir mobilden giriyorsanız silin programı tekrar yükleyip giriş yapın

     • Aynur E

      Bilgisayar üzerinden de giriş yaptım. Mobilden silip de yaptım. Hala aynı. Arkadaşimla aynı ürünleri ayni gunde verdik onun ertesi gün hemen ürunler gonderildi dedi ama bnm hala gözden geciriliyor. 4 gün oldu.

     • ödeme ile ilgili sorun yaşanıyor olabilir. Adres bilgileriniz teyit ediliyor olabilir beklemeniz gerekmektedir malesef

     • Aynur E

      Bekliyorum ama anlamadıgım şu zaten arkadaşımla aynı kredi kartından ödeme yaptık. Aynı apartmanda oturdugumuz icin adresimizde aynı.

 • Denis

  Merhaba ;bişey soracağım wish te ürün satışı yapabilirmiyiz?yapabiliyorsak Nasıl yapılır bilginiz varmı ?

 • Denis

  Merhaba ;bişey soracağım wish te ürün satışı yapabilirmiyiz?yapabiliyorsak Nasıl yapılır bilginiz varmı ?

 • Aaaaa

  Adres bilgilerimi nereye yazacagım sipariş vermek istiyorum ilk defa ama adresi nereye yazacagım onu bir turlu bulamıyorum ayarlar-ödeme ayarlarına görüyorum aktıf degıl Oray’da yazamıyorum adresi Nasıl tanımlayacağım

 • Aaaaa

  Adres bilgilerimi nereye yazacagım sipariş vermek istiyorum ilk defa ama adresi nereye yazacagım onu bir turlu bulamıyorum ayarlar-ödeme ayarlarına görüyorum aktıf degıl Oray’da yazamıyorum adresi Nasıl tanımlayacağım

 • Merhaba ben cok memnunum ve sürekli alısverıs yapıyorum bazen gec gelen urun oluyor ama mutlaka geliyor simdiye dek sadece bir siparisim gelmedi onunda para iadesini kısa surede yaptılar

  • Merhaba yılda belirli miktarın üzerine çıkınca kontrol edebilirler satış mı yapıyorsunuz diye.

  • handan tas

   merhaba ? bende alışveriş yapıyorum ilk ay kartım üzerinden yaptım ikinci ay tekrar kullanmak istedim kartımda gereken limit var ama kartta para yok diyor acaba diğer sipariş verdiğim ürün gelmedi ya ondan kabul etmiyor olabilir mi ?

  • Esra Kartal Kaplan

   kdv hariç diyorlar o bölümü sonra mı tahsil edecekler ben o kısmı anlamadım cevaplarsanız sevinirim

   • Esra hanım, en son ödeme sayfasına gelince hesaplanıyor ve görüntüleniyor sonradan bir para ödemezsiniz.

 • Merhaba ben cok memnunum ve sürekli alısverıs yapıyorum bazen gec gelen urun oluyor ama mutlaka geliyor simdiye dek sadece bir siparisim gelmedi onunda para iadesini kısa surede yaptılar

  • Merhaba yılda belirli miktarın üzerine çıkınca kontrol edebilirler satış mı yapıyorsunuz diye.

  • handan tas

   merhaba ? bende alışveriş yapıyorum ilk ay kartım üzerinden yaptım ikinci ay tekrar kullanmak istedim kartımda gereken limit var ama kartta para yok diyor acaba diğer sipariş verdiğim ürün gelmedi ya ondan kabul etmiyor olabilir mi ?

 • KuroTora

  iyi günler oktay bey innial kart ile alışverişlerimizde hesapta bakiye olmadımı direk hata verirmi? bide hesaptaki parayı anlık olarakmı çekiyor ?

  • Merhaba hocam kart ile çekimlerde kart eğer maaş kartı yani para card ise hesaptaki para ile iş görür yani para yoksa çekmez ancak kredi kartı ise çeker

 • KuroTora

  iyi günler oktay bey innial kart ile alışverişlerimizde hesapta bakiye olmadımı direk hata verirmi? bide hesaptaki parayı anlık olarakmı çekiyor ?

  • Merhaba hocam kart ile çekimlerde kart eğer maaş kartı yani para card ise hesaptaki para ile iş görür yani para yoksa çekmez ancak kredi kartı ise çeker

 • Şeyma

  20 tl alışveriş yaptım hepsini aynı gün aldım 3 farklı ürün gözlük saat hepsi birlikte mi gelir ? Ve benim için önemli bi kısımda gümrük kdv derken kargo çok ücreti olur mu en fazla ne kadar tutar eğer çok olursa iptal eşi cem lütfen yardimmm

  • Şeyma hanım korkacak kadar tutmaz gümrükten geçer ürün sorun olmaz fiyatı fazla olmadığından ürün kargosu ise her ürüne ayrı yansıtılıyor 3 tl gibi cüzi miktarlarda.
   Ürünler aynı gün gelebilir de gelmeyebilir de tek tek paket yapılıyor

 • Şeyma

  20 tl alışveriş yaptım hepsini aynı gün aldım 3 farklı ürün gözlük saat hepsi birlikte mi gelir ? Ve benim için önemli bi kısımda gümrük kdv derken kargo çok ücreti olur mu en fazla ne kadar tutar eğer çok olursa iptal eşi cem lütfen yardimmm

  • Şeyma hanım korkacak kadar tutmaz gümrükten geçer ürün sorun olmaz fiyatı fazla olmadığından ürün kargosu ise her ürüne ayrı yansıtılıyor 3 tl gibi cüzi miktarlarda

 • Sercan Doğuş

  Merhabalar ben akıllı saatlerden sipariş vermek istiyorum 50 tl civarından bir ücreti var türkiyede kullanmada sıkıntı yaşarmıyım acaba ??? gümrükte sıkıntı olurmu içinde sim card yuvası mevcut fakat ben bluetooth özelliğini kullanmak istiyorum… Sıkıntı yaşarmıyım bir yardımcı olursanız sevinirim..

  • Merhaba Sercan Bey, sorun yaşayabilirsinizde sorunsuz ürüne ulaşabilirsiniz de. Şansınıza artık teknolojik ürünlerde gümrüğe takılma ve satıcının sahtekar olup çalışmayan ürünü gönderme gibi ihtimallerini unutmayınız.

 • Sercan Doğuş

  Merhabalar ben akıllı saatlerden sipariş vermek istiyorum 50 tl civarından bir ücreti var türkiyede kullanmada sıkıntı yaşarmıyım acaba ??? gümrükte sıkıntı olurmu içinde sim card yuvası mevcut fakat ben bluetooth özelliğini kullanmak istiyorum… Sıkıntı yaşarmıyım bir yardımcı olursanız sevinirim..

  • Merhaba Sercan Bey, sorun yaşayabilirsinizde sorunsuz ürüne ulaşabilirsiniz de. Şansınıza artık teknolojik ürünlerde gümrüğe takılma ve satıcının sahtekar olup çalışmayan ürünü gönderme gibi ihtimallerini unutmayınız.

 • Eyüp

  İyi günler wish e verdiğim siparişlerden bazıları gelmedi, takip sayfasında son aşamada elime ulaşmak üzere diyor ama daha gelmedi. Bu ürünleri biz gidip ptt den alabilir miyiz? Ya da nereye sorabiliriz? Takip numarası olan ürünlerde ptt ye sormak işe yarar mı?

  • 17track sitesinden veya wish sitesinden takibi yapılabiliyor ptt sorgulaması yok

 • Eyüp

  İyi günler wish e verdiğim siparişlerden bazıları gelmedi, takip sayfasında son aşamada elime ulaşmak üzere diyor ama daha gelmedi. Bu ürünleri biz gidip ptt den alabilir miyiz? Ya da nereye sorabiliriz? Takip numarası olan ürünlerde ptt ye sormak işe yarar mı?

  • 17track sitesinden veya wish sitesinden takibi yapılabiliyor ptt sorgulaması yok

 • Hasan

  İlk kez sipariş vericem ama fatura adresimi nereye yazmam gerekiyor ya da hangi aşamada karşıma çıkar? Ödeme bilgilerime girdiğimde fatura adresi yok yazıyor ve ekleyemiyorum yardımcı olur musunuz?

  • Sipariş işlemlerinize dvam ediniz bir şekilde karşınıza çıkmak zorunda adres bilgilerini seçmeden gönderim başlatamazlar.

 • Hasan

  İlk kez sipariş vericem ama fatura adresimi nereye yazmam gerekiyor ya da hangi aşamada karşıma çıkar? Ödeme bilgilerime girdiğimde fatura adresi yok yazıyor ve ekleyemiyorum yardımcı olur musunuz?

  • Sipariş işlemlerinize dvam ediniz bir şekilde karşınıza çıkmak zorunda adres bilgilerini seçmeden gönderim başlatamazlar.

 • Özlem Keleş

  Merhabalar Oktay bey bir şey sorucam ben wish den alış veriş yapıyorum kullanıyorum da sipariş verdiğim ürünler var ama bi sorunum var teli sıfırladım format attım yani tekrar kullanımı kontrol edeyim dedim ama önceki bilgiler siparişler puanlar hepsi gitti siparişleri göremiyorum mail adresinden giris yapayım dedim ama 404 veriyor siparişe nasıl duzeltirim yada nasıl ayarlayabilirim eskisi gibi.cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Özlem Hanım, telefon bağlantılı bir sistem değil mail adrsine kayıtlı olduğu için telefon gitse bile internet sitesinden girip labilirsiniz tekrar sistemi. Bilgisayar kullanın bence ilk olarak sonra mobilden devam edin kullanıma

 • Özlem Keleş

  Merhabalar Oktay bey bir şey sorucam ben wish den alış veriş yapıyorum kullanıyorum da sipariş verdiğim ürünler var ama bi sorunum var teli sıfırladım format attım yani tekrar kullanımı kontrol edeyim dedim ama önceki bilgiler siparişler puanlar hepsi gitti siparişleri göremiyorum mail adresinden giris yapayım dedim ama 404 veriyor siparişe nasıl duzeltirim yada nasıl ayarlayabilirim eskisi gibi.cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Özlem Hanım, telefon bağlantılı bir sistem değil mail adrsine kayıtlı olduğu için telefon gitse bile internet sitesinden girip labilirsiniz tekrar sistemi. Bilgisayar kullanın bence ilk olarak sonra mobilden devam edin kullanıma

 • İbrahim

  Merhaba Oktay bey; güncellemeden sonra hesabıma giremiyorum, programı kaldırdım geri yükledim yine olmadı, telefonu kapatıp açtım yine olmadı bir türlü hesabıma giremiyorum. Her seferinde email yada şifre yanlış diyor. Şifremi sıfırlayayım dedim o zamanda bu emaile ait hesap yok diyor. Siparişleri takip edemiyorum :), lütfen yardımcı olurmusunuz.

  • İbrahim bey merhaba sistem çerez gibi log hatası veriyor gibi bilgisayardan wish sitesine girmeyi ve şifre unuttum demeyi deneyiniz

 • İbrahim

  Merhaba Oktay bey; güncellemeden sonra hesabıma giremiyorum, programı kaldırdım geri yükledim yine olmadı, telefonu kapatıp açtım yine olmadı bir türlü hesabıma giremiyorum. Her seferinde email yada şifre yanlış diyor. Şifremi sıfırlayayım dedim o zamanda bu emaile ait hesap yok diyor. Siparişleri takip edemiyorum :), lütfen yardımcı olurmusunuz.

  • İbrahim bey merhaba sistem çerez gibi log hatası veriyor gibi bilgisayardan wish sitesine girmeyi ve şifre unuttum demeyi deneyiniz

 • Mehmet Yasin Aslantürk

  Ben master card ile alışveriş yapmak istiyorum ama odeme yap dedigimde hata oluştu diyor hafta sonu olmasından mı kaynaklı yoksa master card kabul etmiyormu ?

  • Hafta içi sonu farketmez sorun banka kartından kaynaklanıyor olmalı

   • Mehmet Yasin Aslantürk

    Peki benim kartım master kard hesap kartı ya hesap kartlarında 3d secure güvenlik var bundan dolayı kabul etmiyor olabilir mi

    • Olabilir 3d veya internet kullanımı kapalı olabilir banka ile görüşmek gerekebilir

     • Mehmet Yasin Aslantürk

      Banka ile görüştüm kredi kartında 3d olmaz ama hesap kartında 3d secure var o yüzden alışveris yapmak istediginiz site 3d secure güvenliğini kabul etmiyodur dedi

 • Mehmet Yasin Aslantürk

  Ben master card ile alışveriş yapmak istiyorum ama odeme yap dedigimde hata oluştu diyor hafta sonu olmasından mı kaynaklı yoksa master card kabul etmiyormu ?

  • Hafta içi sonu farketmez sorun banka kartından kaynaklanıyor olmalı

   • Mehmet Yasin Aslantürk

    Peki benim kartım master kard hesap kartı ya hesap kartlarında 3d secure güvenlik var bundan dolayı kabul etmiyor olabilir mi

    • Olabilir 3d veya internet kullanımı kapalı olabilir banka ile görüşmek gerekebilir

     • Mehmet Yasin Aslantürk

      Banka ile görüştüm kredi kartında 3d olmaz ama hesap kartında 3d secure var o yüzden alışveris yapmak istediginiz site 3d secure güvenliğini kabul etmiyodur dedi

 • Lydia

  hangi kargo ile geli,yor acaba? daha önce aliexp. ten alışveriş yaptım onun gibi sokak kapısında bulur muyum acaba kargomu?

  • Ptt kargo ile geliyor insaflı ise dağıtıcı adreste yoksanız geri görürüyor uğraşamam dersede atıyor malesef?

 • Lydia

  hangi kargo ile geli,yor acaba? daha önce aliexp. ten alışveriş yaptım onun gibi sokak kapısında bulur muyum acaba kargomu?

  • Ptt kargo ile geliyor insaflı ise dağıtıcı adreste yoksanız geri görürüyor uğraşamam dersede atıyor malesef?

 • Selim

  Bana hediye gondsrmek istiyo guvenli mi adres vereyimmi

  • Bir sorun olacağını sanmıyorum ne gönderebilir ki ???

 • Selim

  Bana hediye gondsrmek istiyo guvenli mi adres vereyimmi

  • Bir sorun olacağını sanmıyorum ne gönderebilir ki

 • Emre

  İyi günler 1 kaç bişeyler aldım fakat söyle bi sorum olcak tlf değişikliği yaptım şimdi aynı hsp ıma ulaşamıyorum ayni ürün ne durumda bilmiyorum tlf no ile yada isim soyisim gibi farklı aramalarla ürüne ulaşanilirmıyız teşekkürler

 • Emre

  İyi günler 1 kaç bişeyler aldım fakat söyle bi sorum olcak tlf değişikliği yaptım şimdi aynı hsp ıma ulaşamıyorum ayni ürün ne durumda bilmiyorum tlf no ile yada isim soyisim gibi farklı aramalarla ürüne ulaşanilirmıyız teşekkürler

 • Melih Vardar

  Ilk kez kullanmak icin Mobil uygulamasini indirdim hediye urun veriyor ve adres bilgileri istiyor herhangi bir ucret talep edilir mi adres bilgilerimi girmeli miyim bilen birileri varsa bilgi paylasabilirse sevinirim

  • Ücret ödemezsiniz eve gelse ücret talep ederse vermezsiniz geri gider bir sorun olmaz

 • Melih Vardar

  Ilk kez kullanmak icin Mobil uygulamasini indirdim hediye urun veriyor ve adres bilgileri istiyor herhangi bir ucret talep edilir mi adres bilgilerimi girmeli miyim bilen birileri varsa bilgi paylasabilirse sevinirim

  • Ücret ödemezsiniz eve gelse ücret talep ederse vermezsiniz geri gider bir sorun olmaz

 • ORHAN AKGÖZ

  Mobil uygulamada urunlerde kdv dahil degildir diyor almaya kalksak ne kadar kdv oderiz

  • Cepten girince toplam tutar görünüyor

   • Mustafa

    ücreti öderken kdv dahil herşeyi ödemiş oluyoruz değil mi sonradan birdaha ücret ödüyormuyuz?

    • Evet sadece görünen parayı ödersiniz sonradan kesinlikle para yansıtılamaz

 • ORHAN AKGÖZ

  Mobil uygulamada urunlerde kdv dahil degildir diyor almaya kalksak ne kadar kdv oderiz

  • Cepten girince toplam tutar görünüyor

   • Mustafa

    ücreti öderken kdv dahil herşeyi ödemiş oluyoruz değil mi sonradan birdaha ücret ödüyormuyuz?

    • Evet sadece görünen parayı ödersiniz sonradan kesinlikle para yansıtılamaz

 • parapara

  birşey sorabilir miyim kredi kartına parayı yatırırken tl şeklinde mi yoksa başka para birimi olarak mı yatırıyoruz cevaplarsanız sevinirim <<

 • parapara

  birşey sorabilir miyim kredi kartına parayı yatırırken tl şeklinde mi yoksa başka para birimi olarak mı yatırıyoruz cevaplarsanız sevinirim <<

 • Goksu

  Mrb ben yeni uye olduğumda havale il siparis verdim ve aynı gun icinde iptal ettim ve bidaha bisey almak iştediğimde havale seceneği gelmiyor neden acaba

 • Goksu

  Mrb ben yeni uye olduğumda havale il siparis verdim ve aynı gun icinde iptal ettim ve bidaha bisey almak iştediğimde havale seceneği gelmiyor neden acaba

 • Goksu

  Mrb ben yeni uye olduğumda havale il siparis verdim ve aynı gun icinde iptal ettim ve bidaha bisey almak iştediğimde havale seceneği gelmiyor neden acaba

 • Asuman

  Merhaba ben alışveriş yaptım ödeme yaptım fakat ne siparişim geldi nede siparişlerimi görebiliyorum

  • ASUMAN hanım maillerinizi kontrol ediniz belki spama düşmüştür. Akıllı telefona programını yükleyiniz oradan sip id ile kontrol edebilirsiniz

 • Asuman

  Merhaba ben alışveriş yaptım ödeme yaptım fakat ne siparişim geldi nede siparişlerimi görebiliyorum

  • ASUMAN hanım maillerinizi kontrol ediniz belki spama düşmüştür. Akıllı telefona programını yükleyiniz oradan sip id ile kontrol edebilirsiniz

 • Asuman

  Oktaybey size ulaşabilir miyim

 • Asuman

  Oktaybey size ulaşabilir miyim

 • Ödeme seçeneğinizi değitirmelisiniz

 • Yunus emre

  Wish den 550 liraya yakın alışveriş yaptım herhangi bir şekilde siparişi iptal veya para iade talebi yapmadım sipariştem 2 gün sonra wish den para iadeniz yapıldı diye mesaj geldi fakat para hesabıma yatmamış eğer yatmazsa ne yapmam gerekiyor..

  • Banka ile görüşün veya bankanın mobil programı, internet sayfasından online işlemlerden takip edşniz paranızı. Para geri iade dediyse ürünü temin edememişlerdir size para iadesi yapıyorlar

 • Yunus emre

  Wish den 550 liraya yakın alışveriş yaptım herhangi bir şekilde siparişi iptal veya para iade talebi yapmadım sipariştem 2 gün sonra wish den para iadeniz yapıldı diye mesaj geldi fakat para hesabıma yatmamış eğer yatmazsa ne yapmam gerekiyor..

  • Banka ile görüşün veya bankanın mobil programı, internet sayfasından online işlemlerden takip edşniz paranızı. Para geri iade dediyse ürünü temin edememişlerdir size para iadesi yapıyorlar

 • Pınr

  Banka kartı ile ödeme yapılmıyor mu mesela ptt kart ile flan? Illa kredi kartımı lazım?

  • Evet sadece banka kartı ile ödeme yapılıyor zaten. Farketmez kartın türü

 • Pınr

  Banka kartı ile ödeme yapılmıyor mu mesela ptt kart ile flan? Illa kredi kartımı lazım?

  • Evet sadece banka kartı ile ödeme yapılıyor zaten. Farketmez kartın türü

 • Gokhan Arslan

  Merhaba benim hesabım blokelendi “kullanıcı hesabınızla ilgili bir sorun var … diye devam eden bir uyarı veriyor bana ulaşmayan bir sürü siparişim var ve hesabım blokelendi ne yapmayılıyım

 • Gokhan Arslan

  Merhaba benim hesabım blokelendi “kullanıcı hesabınızla ilgili bir sorun var … diye devam eden bir uyarı veriyor bana ulaşmayan bir sürü siparişim var ve hesabım blokelendi ne yapmayılıyım

 • Can

  merhabalar. geek ten 2 adet ürün sipariş ettim. kartımdan parası alındı. sipariş işleme konuldu. fakat hesabımı sildim. kargolarımı takip edemiyorum acaba gelir mi?? yada iptal mi olur?? nasıl bilgi alabilirim??

  • Hesabın silinmesi önemli değil sipariş hazırlanıyordur. Hesabı aktif edip tekrar kontrol ediniz

   • Arslan

    Merhaba oktay bey be alışveriş yapıyordum ve son beş altı ürünüm gelmedi ve para iadeside yapılmadı ve itiraz edemiyorum hesabım blokelendi bnden kartmın resmini istiyor atıyorum ama hiç bişey yapmıyorlar altı ay olacak nerdeyse ama ne gelen var ne giden

 • Can

  merhabalar. geek ten 2 adet ürün sipariş ettim. kartımdan parası alındı. sipariş işleme konuldu. fakat hesabımı sildim. kargolarımı takip edemiyorum acaba gelir mi?? yada iptal mi olur?? nasıl bilgi alabilirim??

  • Hesabın silinmesi önemli değil sipariş hazırlanıyordur. Hesabı aktif edip tekrar kontrol ediniz

   • Arslan

    Merhaba oktay bey be alışveriş yapıyordum ve son beş altı ürünüm gelmedi ve para iadeside yapılmadı ve itiraz edemiyorum hesabım blokelendi bnden kartmın resmini istiyor atıyorum ama hiç bişey yapmıyorlar altı ay olacak nerdeyse ama ne gelen var ne giden

 • HY

  wish te son görütülenenler kısmı na müdahele edilemiyor Bunları silme imkanımız varmıdır ?

 • HY

  wish te son görütülenenler kısmı na müdahele edilemiyor Bunları silme imkanımız varmıdır ?

 • niyazi can coskunogulları

  merhaba.
  wish sadece ptt kargo ile mi gönderiyor?
  gönderiler baya bi gecikti sizce beklemeli miyim yoksa para talebinde bulunmalı mıyım?
  bide doğrudan satıcıya ulaşma imkanıız var mı?

  • Evet sadece ptt kargo ile çalışır özel kargolarla değil

   • Duygu Durum

    Bana kargom ptt ile hiç gelmedi şuan yun express de ankarada görünüyor ürünüm ama ilk defa halen gelmedi ve kargolar güncellemede yapmıyor ptt kargo takıp sayfasındada çıkmıyor Oktay bey ne yapmalıyım ? Destek ile soruldugunda tahmın gününe kadar beklenmesi gerektıgı ürün gelmediği takdırde para iadesi diyor fakat ben okadar bekledıkden sonra ne mantıgı kalırkı normalde. 10 gune gelıyordu

    • Duygu hanım merhaba, kargo devlet eliyle ptt kargodan gelecektir. İthalat yapıp on günde aldıysanız kargoyu şanslısınız. Normalde 45 güne kadar opaiyon veriyorlar. Yani beklemeniz veya para iadesi yapmanız gerekir. Veya ptt den sorgulayın kargonuzu geldimi diye

 • niyazi can coskunogulları

  merhaba.
  wish sadece ptt kargo ile mi gönderiyor?
  gönderiler baya bi gecikti sizce beklemeli miyim yoksa para talebinde bulunmalı mıyım?
  bide doğrudan satıcıya ulaşma imkanıız var mı?

  • Evet sadece ptt kargo ile çalışır özel kargolarla değil

   • Duygu Durum

    Bana kargom ptt ile hiç gelmedi şuan yun express de ankarada görünüyor ürünüm ama ilk defa halen gelmedi ve kargolar güncellemede yapmıyor ptt kargo takıp sayfasındada çıkmıyor Oktay bey ne yapmalıyım ? Destek ile soruldugunda tahmın gününe kadar beklenmesi gerektıgı ürün gelmediği takdırde para iadesi diyor fakat ben okadar bekledıkden sonra ne mantıgı kalırkı normalde. 10 gune gelıyordu

    • Duygu hanım merhaba, kargo devlet eliyle ptt kargodan gelecektir. İthalat yapıp on günde aldıysanız kargoyu şanslısınız. Normalde 45 güne kadar opaiyon veriyorlar. Yani beklemeniz veya para iadesi yapmanız gerekir. Veya ptt den sorgulayın kargonuzu geldimi diye

 • Hande

  Bangladeshe gönderim yok mu acaba ?

 • Hande

  Bangladeshe gönderim yok mu acaba ?

 • Muhammed

  Wish’te alışveriş yaptığımızda gönderim ücretini direk kredi kartından tahsil ediliyor peki teslimat sırasında ek bir ücret ödenir mi?

  • Ödeme sadece alışveriş ilk anında oluyor kapıda hiç birşey ödemiyorsunuz.

 • Muhammed

  Wish’te alışveriş yaptığımızda gönderim ücretini direk kredi kartından tahsil ediliyor peki teslimat sırasında ek bir ücret ödenir mi?

  • Ödeme sadece alışveriş ilk anında oluyor kapıda hiç birşey ödemiyorsunuz.

 • MEHMET ALİ

  ben bugun ılk defa sorun yasadım.. 200tl aısverıs yaptım ve 4 gun sonra sıparıslerınız ıptal edıldı dıye msj geldı..suan 200 tl gıttı noldu blgım yook.. ve bugun yenıden baska bır hesapla yenıden sıparıs werdım aynı urunlerı ve yıne aynı sekılde sıparısınız ıptal edıldı dedı tuhaf olan sey ıse k kartından param kesılıyor sıparıs onaylandı dıyor ama ertesı gun ıptal edıldı dıye uyarı verıyor suan 400 tl zararra gırdım…yardım edın geek yetkılısıYARDIMMMM

  • Mehmet ali bey büyük bir ihtimal satıcının bir problemi vardır siz sipariş sayfasına geçip para iade talebinde bulunabilirsiniz

   • Durmuş Yiğit Arife Şahin

    Merhaba. Yeni uyeyim sipariş vermek istiyorum kartımı eklerken posta kodu istiyor giriyorum hatalı diyor ben nasıl kartımı ekleyebilirim?

   • Mustafa01

    Oktay bey ben 5 tane ürün aldım 1 hafta aralıklarla daha sonra ürün takibine bakmak istediğimde sayfa hatalı fln diye uyarı geldi sonra sürekli mail adresi şifre istedi adresimi girmeme rağmen sayfama bidaha giriş yapamadım bloke ettiler !! 2 gün sonra ilk sipariş verdiğim ürün geldi yani saçma sapan acaba diğer ürünlerim de gelir mi sayfaya giremediğimden göremiyorum

 • MEHMET ALİ

  ben bugun ılk defa sorun yasadım.. 200tl aısverıs yaptım ve 4 gun sonra sıparıslerınız ıptal edıldı dıye msj geldı..suan 200 tl gıttı noldu blgım yook.. ve bugun yenıden baska bır hesapla yenıden sıparıs werdım aynı urunlerı ve yıne aynı sekılde sıparısınız ıptal edıldı dedı tuhaf olan sey ıse k kartından param kesılıyor sıparıs onaylandı dıyor ama ertesı gun ıptal edıldı dıye uyarı verıyor suan 400 tl zararra gırdım…yardım edın geek yetkılısıYARDIMMMM

  • Mehmet ali bey büyük bir ihtimal satıcının bir problemi vardır siz sipariş sayfasına geçip para iade talebinde bulunabilirsiniz

   • Durmuş Yiğit Arife Şahin

    Merhaba. Yeni uyeyim sipariş vermek istiyorum kartımı eklerken posta kodu istiyor giriyorum hatalı diyor ben nasıl kartımı ekleyebilirim?

 • Muhammed

  Merhaba, bir ürünü sipariş ettim 22 gündür bulunduğum ilçenin yakınında bekletiliyor hiç bir hareketlilik yok ne olur sizce?

  • Pttye gidip sorgulatın veya kargo sorgulatın siteye

 • Muhammed

  Merhaba, bir ürünü sipariş ettim 22 gündür bulunduğum ilçenin yakınında bekletiliyor hiç bir hareketlilik yok ne olur sizce?

  • Pttye gidip sorgulatın veya kargo sorgulatın siteye

 • yasin

  ben defalarca ürün aldım bazıları hsarlı çıktı iade ettim şuan kredi kartıma kısıtlama gelmiş nasıl onu kaldırabilirim iletişime de geçemiyorum bana yardım edin lütfen

 • yasin

  ben defalarca ürün aldım bazıları hsarlı çıktı iade ettim şuan kredi kartıma kısıtlama gelmiş nasıl onu kaldırabilirim iletişime de geçemiyorum bana yardım edin lütfen

 • Ebru Şahinoğlu

  KDV hariç diyor ürünün KDV sini nasıl hesaplıyor uz ve kargo ücreti ne kadar

  • Mobilden girirseniz hepsi dahil yazar

   her ürünün kargosu ve kdv si fiyatına göre değişiyor

 • Ebru Şahinoğlu

  KDV hariç diyor ürünün KDV sini nasıl hesaplıyor uz ve kargo ücreti ne kadar

  • Mobilden girirseniz hepsi dahil yazar

   her ürünün kargosu ve kdv si fiyatına göre değişiyor

 • Salim Çayli

  merhabalar wish den ürün almak için ilk başta facebook hesabım üzerinden kayıt olmuştum şimdi ise ürünlerim geldi yanlış ürün göndermişler bende iyade işlemi yapmak için destek iletişim kur diyorum benden mail adresi istiyor birde alışveriş yaptığım kredi kartı numarasının son 6 hanesinı istiyorica ne yapmam lazım acil yardımcı olun iyade etmek için ürünü karşı tarafla iletişime geçemiyorum https://uploads.disquscdn.com/images/b677feaec21fea755d8b7ab5a965bbd4931a6df25d4b683b8054060ca86c97a2.png

  • Merhaba sistem kimlik kontrolü yapıyor yanlış kişilerle yanlış işler yapılmasın diye.

 • OuTLaW

  her alışveriş için ayrı kargo ücreti ödeniyor ki aynı satıcıdan bile yapsan öyle yani bir satıcıdan 3 tane ürün aldın 3 tane ayrı kargo ücreti ödüyorsun atıyorum 22tl x 3 = 66 tl

  • Evet doğrudur sebebi ihracat yaptığınız için. İthalat, İhracatlarda KAB denilen yani yer tutması bazında bizde Desi denilen kısım var. Çünkü 3 adet alınca bunun satışınıda mı yapıyorsun algılanır. Neden dışarıdan alıyoruz ucuz diye neden ucuz vergi vermiyorsun diye. Uluslar arası kargolarda vergi olmaması için yani gümrükte takılmaması için bu yöntem şart.

 • OuTLaW

  her alışveriş için ayrı kargo ücreti ödeniyor ki aynı satıcıdan bile yapsan öyle yani bir satıcıdan 3 tane ürün aldın 3 tane ayrı kargo ücreti ödüyorsun atıyorum 22tl x 3 = 66 tl

  • Evet doğrudur sebebi ihracat yaptığınız için. İthalat, İhracatlarda KAB denilen yani yer tutması bazında bizde Desi denilen kısım var. Çünkü 3 adet alınca bunun satışınıda mı yapıyorsun algılanır. Neden dışarıdan alıyoruz ucuz diye neden ucuz vergi vermiyorsun diye. Uluslar arası kargolarda vergi olmaması için yani gümrükte takılmaması için bu yöntem şart.

 • Merhaba sistem kimlik kontrolü yapıyor yanlış kişilerle yanlış işler yapılmasın diye.

 • Recep Yılmaz

  Başka bir kartıma iadesinin yapılması mümkün mü acaba

  • Muhtemelen yapamazlar çünkü ihracat işleri karışıklık çıkacağı ihtimalinden girmezler o işlere

  • Aynur

   Kredi kartı olmadan alışveriş yapılmıyor mu

   • hayır kesinlikle hiçbir ihracatta kartsız işlem yapamazsınız

 • Tülay

  Ürünlerle ilgili Türkçe bilgi yazılırsa daha kolay alışveriş yapılabilir orda gördüğümüz bir çok ürünün ne işe yaradığını ne olduğunu dahi anlayamadığımız için satın almak istemiyoruz

  • Türkçe bilen veya Türk satıcı yok maalesef ama pc den giriyorsanız tr çevirin girin siteye

 • TR Oyun Yuvası

  Kargo Kaç Günde Geliyor

  • Ürüne ülkeye ve firmaya göre değişir en erken 15 en geç 40 gün

 • TR Oyun Yuvası

  Kargo Kaç Günde Geliyor

  • Ürüne ülkeye ve firmaya göre değişir en erken 15 en geç 40 gün

 • Serhat

  30 gunden fazladır siparişlerim gelmede. Takip etdiğımde son durum 27 gün once. kimden sora bilirim siparişlerim nerde?

  • Programdan gönderi kodu ile taklip edebiliyorsunuz ne aşamada diye

   • serhat

    Evet ama takip etdiğımde son durum 27 gün once ve hıç hareket yok. Hata bence turkiyede diğil. Kodlarda PTT takıp sitesine uyumli diğil.

 • Serhat

  30 gunden fazladır siparişlerim gelmede. Takip etdiğımde son durum 27 gün once. kimden sora bilirim siparişlerim nerde?

  • Programdan gönderi kodu ile taklip edebiliyorsunuz ne aşamada diye

 • Türkçe bilen veya Türk satıcı yok maalesef ama pc den giriyorsanız tr çevirin girin siteye

 • Muhtemelen yapamazlar çünkü ihracat işleri karışıklık çıkacağı ihtimalinden girmezler o işlere

 • Yusuf Çok

  Bende alış veriş yaptım şuan kargomu kim getirecek ptt mi ??

 • Yusuf Çok

  Bu benim ilk alış verisim sıkıntı olurmu ve birden fazla siparis verdim hepsi farklı zamna da mı gelcek tesekkurler oktay bey

  • Yusuf Bey hiçbir sorun yaşamazsınız sadece ürün kalitesi ve satıcıya dikkat edecektiniz hepsi o kadar gerisi heyecanlı bekleyiş 🙂

 • Mahsum Kolce

  Kardesim kargo geldikten sonra ek bir para veriyormuyuz kargoya

 • Usame Baytemur

  Sipariş verirsem kaç güne elimde olur

 • Yusuf Çok

  Satıcıya dikkat edecektiniz derken ????

  • Ürünü satan vatandaş veya firmanın daha öncrden yaptığı işlere göre puanı var onu iyi görüp almak gerekir

 • Yusuf Çok

  Geek ile wish ayni deme arasinda ne fark var

 • Yusuf Çok

  Siparisim Türkiye’ye geldiginde direk bana mı gelcek yoksa ptt de bekliyecekmi

 • Yusuf Çok

  Siparişim Türkiye’ye geldiğinde direk bana mı gelcek yoksa ulaşma tarihine kadar ptt de mi kalcak

 • Yusuf Çok

  Siparisim Turkiyeye ulastiginda direk bana mi gelcek yoksa ptt de mi kalcak ordaki ulasma tarihine kadar

 • Emre Çaliş

  KDV hariç deniliyor o konuda bilgi verirmisini birazda

  • Cepten girip ödeme sayfasına gelirseniz hepsi yazıyor orada kdv ve ürün fiyatı toplam fiyatı görürsünüz

   • Emre Çaliş

    Zaten o takıldı kafama misal bi saat seçtim 43 TL yazıyor indirimde 15 TL kargo bedeli yazıyor altında gene kadar hariç yazıyor saatin indirim öncesi fiyatı 300 kusur kdv ekleyip sonradan bunların üstüne saatin indirimsiz bedeline çekmez dimi fiyatı valla korkup almaktan vazgeçtik bu sebepten 🙂

   • Emre Çaliş

    Zaten o takıldı kafama misal bi saat seçtim 43 TL yazıyor indirimde 15 TL kargo bedeli yazıyor altında toplam 58 TL hesaplıyor onun altındada kdv hariç diyor indirim öncesi fiyatı 300 kusur kdv ekleyip sonradan saatin indirimsiz bedeline çekmez dimi fiyatı valla korkup almaktan vazgeçtik bu sebepten klavye mağduru olduk tekrar yazdım kusura bakmayın 🙂

    • Korkacak birşey yok aslında size gösterilen paradan başka birşey gelemez

     • Emre Çaliş

      Bilgilendirme için teşekkürler

     • rica ederim kafanıza takılan başka soru olursa yardımcı olmaya çalışırız

     • Sedattti

      Meraba hocam ben alışveriş yaptım ürün teslim edildi diyor fakat ptt ye gittiğimde adıma gelen kargo yok dedi takip numrası istedi 85 ile başlayan bir numra var dedim o olmaz dedi nereden bulacam takip bumrası

     • Teslim edildi der o tahmini süreye bakıyor teyit almıyor. Yani ürününüz yoldadır muhtemelen. PTT bu bilgiye ulaşabiliyor.

     • Sedattti

      Peki benim numrama mesaj geliyor mu ptt ye geldiğinde ben ptt şube teslim yazdım adresede

     • Telefona bir şey gelmez PTT eve getirir yoksanız kağıt bırakır yada bırakmayabilir gidip sorgulayınız.

     • Sedattti

      Gidip sorguladığımda takip numarası istedi fakat alısveriş yaparken 85 ile başlayan bi takip numarasınvardı bu olma yurt dısından gelen ürünlerin takip numarası baska olur dedi pkei adıma çıkar mı kargo

     • tabiki çıkar ptt rahatlıkla görebiliyor

     • Sedattti

      Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

     • rica ederim iyi günler

     • Sedattti

      Hocam kargonun süresi doldu gittim ptt kargoya adına yurtdışı ürünü geldimi dedim adına göremeyiz takip numrasını söyle başında 2 harf olan dediler ama bende öyle bi takip bumarası yok napıcam şimdi ben

     • cep telefonundan aldıysanız sipariş detayında yazıyor

   • Turgay Güner

    Yurt dışı alış veriş sınırı 30 euro yazıyor sitelerde 30 euroyu asan malzeme alırsam bir seferde gümrüğe takilirmi begendigim 300 tl lik bir araba teybi var alırsam gelmez gümrüğe takılır diye korkuyorum

    • Aynen öyle takılıyor. Gümrükte i abilerimiz iç ediyor 🙂 Fazla yüklü miktarda ürün alıyorsanız satıcı ile görüşün saçma sapan ilgi çekmeyen bir şey gibi göndermesini sağlayın ve fiyatını az göstertin.

 • Kinata Mano

  Ürün ücretinin yanında tahmini gönderim olarak ürünün kendine özgü ayrı bir ücreti var, bu ayrı ücreti (birden çok ürün alırsak ücretleri) normal fiyatların yanında kredi kartımızla mı ödüyoruz yoksa o ayrı ücreti bizden kapıda mı istiyorlar?

  • Merhaba kapıda ödeme seçeneği yok bu tür ihracatların. Bütün ücret peşin ödenir yani varsa yazıyorsa kredi kartından çeker.

   • Kinata Mano

    paypal kullandıysak da paypaldan çeker değil mi

   • Kinata Mano

    paypal kullanıyorsak da paypaldan çeker değil mi

 • Ayse

  Meraba ben almanyadayim bugun bi ceket sifafis verdim kac gune gelir ?

  • Almanya için 10-15 gün içinde kargo teslim ediliyor.

  • Merhaba aldığınız ülkeye göre 1 hafta veya 2 hafta sonra elinize ulaşır

 • Mehmet Taş

  diyelim 300 liralık bir telefon sipariş ettim kdv si ile birliktte toplamda ne kadara mal olur bana..

  • Merhaba hocam yerinizde olsam almam: Çünkü hat problemi yaşarsınız gidip imei kırdırmanız da gerekecek. Ve o tür ürünlerin gümrükte takılma ihtimali çok fazla.

 • selman orhan

  kardeşim bende saat aldım aynı urunden iki tane aynı renk bi tane farklı renk aynı iki rengi 12 eylul hibi bi tarihte elime ulaşağı yazıyordu fakat 2 gun sonra teslim edildi yazdı ama diğer enk hala 12 eylul yazıyor ama teslim edildi denilen ürün yok elime ulaşmadı müşteri hizmetleri nasıl ilgilenir yada ben ne yapmalıyım ..yardımcı olursan sevinirim çünki diğer ürünlerinde gelip gelmeyecegi belli değil..yani 4 Ağustos ta sipariş verdim 6 ağustos ta hmen teslim edildi denilyor yardıcı olun lütfen

  • PTT ile mutlaka iletişime geçiniz sip. numarasıyla birlikte yardımcı olacaklardır olmuyorlarsa bir ihtimal kendileri bile alabilirler. Veya geri göndermiş olabilirler.

 • Zeynep Aydemir

  nerhaba ilk defa alışveriş yapacağım ürünün yanında 22 try yazıyor bu ne demek ödeme yapınca kartımdan ne kadar çekilir yada türk lirası olarak mı çekiyorlar cevap verirseniz sevinirim

  • MErhaba, TRY dediği bizim ülkemizin para birimi yani TL, YTL . Kartınızdan toplam ücreti çeker. Kargo dahil o fiyatsa sadece o kadar çeker

 • Merhaba, ptt algılayamayabilir. Wish programlarından takibi daha kolay

 • Emre Bey merhaba,
  bu sitede son yazan fiyat toplam sipariş tutarıdır yani herşey içindedir.

  • Emre Çaliş

   Yani Türkiyede 30 avro sınırını aşan bi alışveriş yapsam dahi gümrük vergisi için gümrükte ürünüm takılmaz doğrumu anlıyorum

   • Evet sınırda takılma mevzusu var kesinlikle bunu söylemeye gerek yok, ama satıcı ile görüşüp başka metodlar ile alabilirsiniz.

    • Emre Çaliş

     Anladım tamam teşekkürler Oktay bey

 • Efe Bey merhaba,
  sorunu tam olarak anlayamadım. Siparişi iptal mi ettiniz ?

 • Erol

  Ben 20 tl ye ürün aldım. Tahmini gönderim 20 tl yazıyor . Fiyat 2 katına çıktı. Ben 40 tl mi ödeyeceğim. Hemen cevaplarsan sevinirim.

  • Bir yanlışınız var tahmini gönderim ne yazıyorsa fiyat odur. 2 kere işaretlenmiş olabilir ürün kontrol ediniz.

 • kadir

  ininal kartla alışveriş yapabilirmiyiz.

  • Evet yapabilirsiniz ama Türkiye ödemesi olduğu için sorunda çıkarabilirler.

 • gülşah

  Merhaba,

  Yanlışlıkla elime ulaşmayan bir ürünü teslim edildi olarak işaretledim,sorun olur mu? Ve nasıl düzelteceğim?

  • Merhaba eğer ürün yola çıktı kargoya verildiyse hiçbir sorun olmaz ürün elinize geçer ve teslim edilir. Ama çıkmadıysa satıcının üç kağıtçılık yapma olasılığı var ürünü isterse göndermeyebilir.

 • Aldığınız ürünler PTT kargoya verilir yanlış adres verirseniz eğer kargoya geri gider ve oradan alırsınız.

 • Evet PTT kargoda bekletilir ürün.

 • Gülsüm Çerçil

  Türkiye ye kaç günde geliyor peki.

 • Gülsüm Çerçil

  Bide sparişimi vereli 8 gün oldu takip numarası var ama ptt den takip etmek isteyince barkod numarasında hata var diyor.

  • Evet ptt takip yapanıyor internetten takip yapabilirsiniz

 • Mert

  Merhaba ben bır sıparıs verıcem ama kargoyu ptt subesınden kendım almak ıstıyorum bunu nasıl halledebılırım

  • Merhaba ptt şubesinin adresini veriniz

   • Mert

    Tesekkurler siparisimi verdim ama nasil kargo takibi yapabilecegimi bilmiyorum uygulamanin neresinden takip yapicaz ?

   • Mert

    Tesekkurler peki uygulamadan kargo takibini nasil yapiyoruz

 • Seda

  Merhaba. Siparis verdigim ürün bekledigim gibi gelmedi ve iadesini istedim. Paranin iade edildigi soylendi. Urun hala bende. Urunu nasil yollayabilirim. Ya da yollamam gerekiyor mu?

  • Hayır ürün sizde kalabilir göndermeye gerek yok, paranızı aldıysanız da sorun yok

 • Polat bey merhaba

  Genel Merkez:
  San Francisco, CA

  Müşteri Hizmetleri Numarası:
  1-800-266-0172

  bu telefon ile iletişime geçtiniz mi

  • Polat Soner

   hayir malesef daha gecmedim nasil aramam lazim basinda alan kodu varmi acaba birde turkce konusan varmidir acaba benim anlamadigim sirket politikasi geregi hala kaldirilamadi demesi ne demek kaldirilirmi acaba cevabinizi bekliyorum birde bu yurt disi numarasi galiba ucretlendirme farkli oluyor degilmi acaba benim hattim yurt disina acikmi ki

   • Hesabım niye sınırlandırıldı?
    Güvenlik sebebiyle, hesabınıza sınırlama getirdiğimiz durumlar olabilir. Bu genellikle sizin güvenliğiniz ve sizi korumak içindir. Herhangi bir sorunuz varsa, uygulamada sol üst köşedeki menüden Müşteri Desteği’ne dokunarak Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçin. Web sitemizden de şuradan bizimle iletişime geçebilirsiniz: http://www.wish.com/transaction. Daha sonra Destek ile İletişim’e tıklayın

    • Polat Soner

     tamam dogrudur guvenlik sebebi ile sinirlandirma getirilmesi guzel birsey ama benden istenen en son alis veris yaptiginiz hesap eksteresi ve ben bunu yolladim ama sirket politikasi geregi blok suan kaldirilamamistir diyor yani ne yapmam lazim benim acaba verdiginiz numara yurt disi numarasi dogrumu ucretlendirme farkli oluyor galiba dogrumu yani hesabimim aktif olmasin icin ne yapmam lazim neden beni arayip teyit yapmiyorlar acaba simdi benim ne yapmam lazim peki

     • Aktif olması çok uzun zaman alır. Uluslar arası bir platform olduğundan bu hesap blokelerini kaldırmaları zaman alıyor.

     • Polat Soner

      yani diyiyorsunuz ki hesabiniz aktif olmaz yapacak birsey yokmu bloke kalir oylemi benden istenilen evraklari teyit ettiyim halde acilmazmi yani oktay bey

     • Şuan support olarak türkiye desteği yok maalesef o yüzden pek ilgilenmezler evet kapalı kalır bir müddet

     • Polat Soner

      peki bloke olmadan onceki siparisler vardi gelmeyen urunler oldu ben ne yapmam lazim peki nasil uruni iptal iade nasil yapacagim edecegim oktay bey tesekkur ederim ilginize…

     • Bütün işlemler devam edebilir. Yani siparişiniz gelir hiç sipariş vermedikleriniz gelmez dolayısıyla paranız gitmez, rica ederim

     • Polat Soner

      oktay bey blokeden once siparis etmis oldugum urunlerden bazilari teslim tarihini geciyor iade iptal islemini nasil yapacagim cok tesekkur ederim ilginize gercekten

     • eğer sipariş id lerini biliyorsanız veya bilmeseniz de tüm siparişleriniz için mail atın hesabım bloke oldu siparişlerimi istemiyorum diye

     • Polat Soner

      peki hangi mail adresine yollamam lazim siparislerimin tumunu iptal ediyorum diye birde iptal edilirmi acaba cok magdur durumda kaldim tesekkurler

     • İade Politikası
      Wish’deki satın aldığınız üründen tamamen memnun olmanızı istiyoruz. Eğer herhangi bir sebeple memnun olmazsanız, lütfen şuradan Wish destek ile temasa geçin: support@wish.com

     • Polat Soner

      nasil butun islemler devam edebilir yani oktay bey ben iletisime gecemiyorum benim siparis etmis oldugum urunlerden bazilari teslim tarihini gecti nasil iade iptal islemi yapacagim onu demek istemistim

     • onlar için iptal talebine ulaşamazsınız diye biliyorum. Ama siz cep telefonuna program indirerek veya pc den hesabınız için devam edin çalışmalara.

    • Polat Soner

     ne yapmam gerek peki yardimci olurmusunuz yani istenilen evraklari gondermeme ragmen neden aktif olmuyor

     • maalesef san fransisco da bile müşteriler bundan şikayetçi bloke olan hesapları açmıyorlar

  • Polat Soner

   yazdigim mesaji siliyorsunuz galiba ben gunu gecmis urunleri nasil iade edecegim otomotik mesaj atmaktan baska birsey yapmiyorlar

   • Polat bey mesajları silmiyoruz editör onayından sonra yayınlıyoruz çok tekralı göndermişsiniz mesajları o yüzden yayınlamadık. Geçmiş ürünlere hesabınız aktif olsada birşey yapanazsınız

  • Erdal Arslan

   Oktay bey merhaba acaba wish’in turkiye temsilciliği varmı.veya turkiye’ye ait bir telefon numarasi varmıdır.tesekkurler.

 • Halil Ercan

  Merhaba 1 sorum olucaktı wish deki urunler yani bazı saatler binlerce liradan 100 50 gibi fiyatlara dusuyor saatlerin orijinal olup olmadığından şüphem var sizin bi bilginiz varmı bu konuda en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim

  • Merhaba çoğu çalışmıyor doğru düşünmüşsünüz satıcıların profillerini ve yorumlarını okuyarak alışveriş yapınız

 • Türkiye destek hattı aktif değil bu yüzden iletişime öyle geçip iptal ettirilebilir.

 • Alex Koehler

  merhaba ben yaklaşık 10 gün önce sipariş verdim ama farklı bir adrese geçtim bunun değişikliğini nasıl yapabiliriz?

  • Merhaba ürünün dağıtımına bakmanız gerekir eğer satıcıdan çıkmadıysa yeni adres ekler kaydedersiniz çıktı ve uçağa verildiyse eski yerden alamazsanız ptt ye gidip alırsınız

 • TC Serkan Baki TC

  Adres değişikliği nasıl yapabiliriz bir türlü yapamadım..?

 • irem Türkkan

  Merhaba. Urun evde olmadigim bir gun gelirse nereyle iletisime gecicem tekrar gidip kendim alabilme ihtimalim varmi

  • Merhaba evde yoksanız ptt kapıya not bırakır o notla gidip ptt den alırsınız

   • Serap

    Hangi kargo olduğu belli değil gelen 3 urunum apartman girisine bırakıldı tesadüfen ürünlere ulaştım.
    Diğer 6 ürünüm Ekim 5 te gelmesi gerekiyor beklemedeyim.
    PTT kargo ise takip no ile neden sorgulanamiyor

    • Takip numaranızı programdan çekip verirseniz sorgulata bilirsiniz veya bunun için bir internet sitesi var ürünlerinizi oraya bırakan PTT görevlisinin suçudur tamamen ürünlerin orada olması

 • Müge çekmeceli

  Ürünlerim gelmedi parasınıda ödedim bilgi verin lütfen

  • Siparişi ne zaman verdiniz en az 20 gün veya 30 gün sonra kargonuz elinize ulaşır eğer ulaşmadıysa şimdiden parayı adresi isteyebilir paranızı geri alabilirsiniz ürün sizde kalıyor geri göndermenize gerek kalmıyor

 • Müge çekmeceli

  Ürünlerim gelmedi

 • Merhaba toplam sipariş yani kdv dahil fiyatı

 • Ürünlerin kargo ücreti aldığınız ürünün fiyatıyla doğru orantılıdır satıcıların havayolu şirketine olan uzaklık mesafesi ile ölçülür kargo fiyatı

 • Burak Doğan

  Merhabalar

  Sitede ilk üyeliğimde ve alışverişlerimde kullandığım kartımın kaybolması üzerine bankam ile iletişime geçerek durumu bildirdim ve kullandığım kart hırsızlık faaliyetlerine karşı kapatarak adıma yeni bir kart çıkartıldı. Yeniden kart çıkartılması sebebiyle yeni bir kart numarası da gönderildi. Yeni kart numaram ile sitenizden alışveriş yapmaya çalışmam neticesinde bir sorun ile karşılaştım. Ayrıca yeni üyelik açıp kendi adıma olan başka bir kredi kartı ile alışveriş yapmaya çalışmam neticesinde yine aynı problem ile karşılaştım. Karşıma gelen problemi çözmeye yönelik açılan penceredeki istenilen bilgileri girmeme rağmen çözüme ulaşamadım.Öyle zannediyorum ki problem sitedeki aynı hesap üzerinden aynı bankaya ait ikinci bir kart numarası ile alışveriş yapmaya çalışmamdan kaynaklanmakta. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Merhaba Burak bey bu sorunu yaşayan çok müşteri var. Doğru düşünmüşsünüz ve doğru biliyorsunuz ihracat olduğu iöin güvenlik için şuan izin vermiyor site bu işlemlereama sorun çözümü için bir bilgi gelirse sizlerle paylaşırız

 • Aslı hanım merhaba,
  Numara var sayfada yazıyor mail ile de iletişime geçebilirseniz

 • Feyza Kılıç

  Merhaba ptt’den eve geç ulaşım olduğu için direk ptt’ye gidip ürünleri kendim almaya çalıştım fakat takip numarasını takip:#…… diye yazan şey olmadığını söylediler ? Kargo takip numaram nerede yazıyor acaba ? İos telefon kullanıyorum

  • Merhaba Feyza hanım, sipariş geçmişinde ayrıntılar takip numarası yazıyor.

   Sağ kısımda ki “Daha Fazla” yazan kısımdan “sipariş geçmişi” ne tıklayın
   oradan ilgili siparişi seçin ve takip numarasını görün.

   • Mustafa Bozkurt

    Aynı sorun bende de var ürün takip no ptt den geçersiz olarak görünüyor yardımcı olur musunuz

    • bu sorunlar olabilir Mustafa Bey KARGO teslim günü geldiyse alırsınız gelmediyse ya bekleyiniz veya iptal isteyip para iadesi alabilirsiniz.

   • Ramazan Ilke

    benimde hesabım bloklandı ve hiçbirşekilde açmyorlar.ulaşabileceğimiz numara veya yetkili yada destek varmı.hesap bloklanyor para iadesi olmyor ürün gelmese bile yapabileceğimiz birşey kalmyor.dolandırmak gibi bir durum söz konusu bunlara nerden nasıl ulaşırız mail atyoruz hesap dökümü kredi kartı numarasını bütün belgeleri göndermemize rağmen kesinlikle açmyorlar bunun yolunu çöüzümünü bilen biri varmı lütfen yardımcı olun

    • Merhaba Ramazan Bey,

     sayfada numara ve mail var.

     Bu kilitli hesapları açmaları çok zaman alıyor.

 • Merhaba şu anda Türkiye için bir mağaza açma imkanı maalesef yoktur ilerki dönemlerde olabilir sayfamızı takip edebilirsiniz

 • Furkan Duman

  adres değişikliği yapıcam nasıl yapabilirim beyler ?

  • Sağ kısımda ki “Daha Fazla” yazan kısımdan “sipariş geçmişi” ne tıklayın
   oradan ilgili siparişi seçin ve takip numarasını görün.

 • Ertan

  Ürünlerde kdv dahil fiyatı ödendiğine göre gümtükte takılma riski olmuyor değil mi?

  • büyük meblalarda takılma ihtimali var avro üzeri sipariş şansa kalmış

   • Ertan Tanmaz

    Avro üzeri demişsiniz ama kaç avro üzeri??

    • Soru :  Yurt dışından online alışveriş, posta yolu ile gümrüksüz alışveriş yapma limiti nedir?
     Yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limiti 74€ dur. 75€-1500€  arası alışverişlerde (Burada bahsedilen toplam 74€ tutarına getirmiş olduğumuz ürünün kargo ya da posta bedeli dahil değildir. Örneğin 60 € tutarında bir ürün aldık ve 25 € kargo bedeli ödediysek bu ürünün asıl değer 60 € olduğu için vergiden muaf olur ve hiç bir ek ücret ödemeden ürünümüzü teslim alabiliriz.) eğer gönderi avrupa birliği ülkelerinden geliyor ise tutarının %18’i diğer ülkelerden geliyor ise tutarının %20 si kadar vergi ödenerek işlemleri tamamlanabilir.

     Soru: 1500€ üstü tutarlarda vergi oranları nedir?
     1500€ üstü alışverişlerde almış olduğunuz ürün için ilgili eşyaya ait standart vergi oranları uygulanır. Bu oran gümrük ve ticaret bakanlığı tarafından belirlenir.

 • Mustafa

  Ürünü ptt ye temin ettim yazan takip no geçersiz diyor yurt dışı gönderileri iki harf başta ve sonda olacak şekilde barkod olmalıymış ürüne nasıl ulaşabilirim

 • Mustafa Bozkurt

  Ürüne ulaşamıyorum yazan takip no geçersiz olarak görünüyor ancak siparişim detay kısmında türkiyedd görünüyor 2 siparişim de barkod no bulabilir miyim ya da geçerli takip no

  • Evet onu programdan alabilirsiniz sipariş geçmişi bölümünden görebilirsiniz.

 • Polat Soner

  sordugum soruya neden cevap vermiyorsunuz size hesabim blok oldu siparis ettigim urunler gelmedi iptal etmek icin mail attim ama cozum merkezine iletildi diye mesaj geldi neden iptal edilmedi veya cozum merkezi neden donus yapmadi acaba ne kadar sure beklemem lazim ?????

  • MERHABA, SİPARİŞ GEÇTİYSENİZ ÜRÜNLER YOLA ÇIKTIYSA GELİR, GELMEZ İSE ZATEN İADE YAPARLAR BU SÜREÇ 2-3 AY SÜREBİLİR. EĞER SİPARİŞ GEÇMEDİYSENİZ ZATEN SORUN YOK

 • Polat Soner

  oktay bey ben sizin konismanizdan hicbirsey anlamadim nasil iade yaparlar ben size diyorumki hesabim bloke oldu ve mail yoluyla yaziyorum ama iptal edilmedi onlar nasil iade islemi yapacak peki bir aciklayici yazarsaniz sevinirim tesekkurler

  • Değerli ziyaretçim konuşmam çok açık ve de net eğer bloke olmadan önce siparişinizi verdiyseniz ve kartınızdan parayı çektiyseler o ürünler yola çıktıysa size iade yapmazlar çünkü ürünler zaten sen bir şekil de sşze gelecek sipariş iptal ettiyseler mecbur parayı iadesini geri yapacaklar sen yazmasan bile

 • Polat Soner

  oktay bey ben anlatamadim hesabim bloke olmadan once siparislerimi aldilar sonradan hesabima bloke koydular ve 1 ay gecti uzerinden ama siparis edilen urunler tahmini teslim tarihini gecti ve ben mail yoluyla beklemek istemedigimi iptal etmek istedigimi yazdim onlarda bana ilgili birime aktarildigini soylediler fakat ilgili birimden henuz cevap gelmedi ve siparislerim henuz iptal olmadi neden acaba ne kadar daha beklemem lazim veya ne yapmam lazim

 • Doğuş Akkaş

  wish uygulamasından alım yaparken ödeme kısmında tamamladıktan sonra “Hay Allah” adı altında bi hata alıyorum kartımı kabul etmediğini felen yazıyor açıklamada ama yurt dışından başka siteden alım da yapmıştım bu sitede böyle bir hata alıyorum sebebi ne olabilir sizce

  • ürünü satıcı silmiş olabilir veya sayfada hata çıkmıştır

 • mesut yıldırım

  ürün tirkiyeye geldilten sonra kaç gün içerisinde teslim edillir.

 • Eylül AZRA Demir

  Merhaba Oktay Bey. Ben wish uygulamasi uzerinden 250 tllik bir alis veris yapicam. Ama bunu kartimdan nakit olarak degil de boldurerek yapmak istiyorum. Bana karta taksitlendirme secenekleri sunulur mu?

  • Merhaba Eylül hanım,

   siz tek çekim yapabilirsiniz bankadan buna taksitlendirme istersiniz.

 • Mehtap Sahin Yiğit
 • VeNera Mambaeva

  Merhaba,
  Wish sayfasından alışveriş yapmak isityorum ama fiyatlara KDV dahil değil yazıyor, KDV oranı nedir? ve ödeme yaparken KDV olarak extra para yansıtılmıyor, KDV ne zaman kesilir acaba?

  • merhaba,

   kdv Ülkemizde uygulanan kdv oranıdır. fatura öderken görüyorsunuz zaten parayı

 • Murat

  Wish ten telefon almak istiyorum gümrük vergisi alınıyor mu alınıyorsa ne kadar alınıyor

  • Belirli bir miktar üzeri alınması sakıncalıdır sorularınız için sayfayı okumanız yeterli olacaktır

 • Tarık

  Ben 50 ₺ falan bi alışveriş yaptım aceba kargo parası ya da ne biliyim başka bileyden dolayı fazla para ödemem gerekir mi ?

  • kargo parası gelir sadece, başka ücret ödemezsiniz zaten kredi kartından ne çekecekse gösterir onun dışında da bir şey çekemez

 • evet doğru düşünüyorsunuz çünkü farkı mağazalardan alıyorsunuz sonuçta ama aynı dükkandan alsanız aynı paketi kargolar

 • merhaba, siparişi müşteri onaylamaz ise para kesmezler, bazı satıcılar ürünü gönderemiyor çünkü

 • Serpim

  Yanlışlıkla ürün satın aldım..kartımda para olmadığı halde nasıl ödendi dendi.. ve kartı kaydediyor mu?

 • Serpim

  Adres bilgilerimi sildim..Ama tekrar adres girişi yapamıyorum? Spariş verdiğim ürünler nasıl elime ulaşacak peki?

 • Serpim

  Yanlışlıkla ödemeye bastım.. 1-kartimda para olmadığı halde nasıl spariş verebildim?
  2- kredi kartı bilgilerimi kaydediyor mu?
  3- kredi kartı bilgilerimi nasıl silebilirim?

  • Merhaba,

   Kredi kartında para olmasına gerek yok çekim sağlar diğer ay ödemeniz gerekir. Evet kredi kartını saklar ama güvenlidir sizden başkası kullanamaz en azından şifrenizi bilmeyenleri kastediyorum. Ödeme seçeneklerinden kredi kartınızı silebilirsiniz.

 • DarkShinigami

  Merhabalar. Bu sitede verdiğim siparişler her zaman beklemeye alınıyor ve ardından siparişim iptal oluyor. Acaba ödemeler ABD doları ile falan mı yapılıyor? Yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba,

   bu durumlar genelde satıcı iptal ederse veya elinde stokta ürün olmayınca gerçekleşiyor. Yani başka satıcıdan deneyin.

 • Damla

  Ben ürünümü teslim almadım daha belirtilen teslim süresi de dolmadı ama sitede müşteri teyitli teslim alındı yazıyor gerçekten teslim edilmiş midir edildiyse kim teslim aldı öğrenebileceğim bir yer var mı

  • Damla hanım merhaba,

   Ülkeye girdi anlamına gelir. Kimseye teslim edilmemiştir. Günü geçerse iade isteyebilirsiniz. PTT ye sorgulatın siparişi.

 • cagdas kececi

  Merhaba Oktay Bey mesela ürün kargo bedeli 5 TL o 5 TL Amerikadan Türkiye’ye getirme parası mi yoksa full PTT nin filan alicagi para mı mesela PTT ek bir kargo parası alır mı?

  • Merhaba,

   Kargo ücreti bir kereye mahsustur. Sizin kapınıza gelene kadar geçen süreçtir. Yani Aldığınız ülkeden evinize kadar toplam ücretidir PTT ekstra ücret almıyor

 • Ömer Dinar

  https://uploads.disquscdn.com/images/81513f20a52783862fc9b14dc691209e37a853fc3be301b33a5ebb521373e2e2.png

  Hocam merhaba uygulamaya girdiğim zaman önüme böyle birşey çıkıyor. Fotoğrafi yollamaya çalışıyorum ama olmuyor. Acaba hesabım mi engellendi. Teşekkür ederim.

  • MErhaba Ömer Bey,hesabınız kilitlenmiş. Muhtemelen hack olabilir sizin doğru kii olduğunuzu anlamak için bu güvenlik sistemi devreye giriyor.

   • Ömer Dinar

    Efendim mesaj attım bana şu an blogunuzu kaldıramıyoruz dediler. Acaba mevcut siparişimlerim hani gelmeme yada bozuk gelme ihtimalinde para iademi nasıl yapacam. Çünkü o iade edeceğim ürünün müşteri destek kısmına tıkladığım zaman size yolladığım fotoğraf çıkıyor iade talebi yapamıyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

    12 Oca 2018 11:42 tarihinde “Disqus” yazdı:

    • Ürünler hatalı gelirse veya gelmezse mahkemeye kadar yolu var bunun. Mail yöntemiyle farklı bir hesap açarak satıcı ile iletişime geçerek te çözülüyor

     • Ömer Dinar

      Peki efendim ben mail yoluyla wishe mesaj atıp iademi alayım.

      12 Oca 2018 11:57 AM tarihinde “Disqus” yazdı:

  • Merhaba Ömer bey doğru tahmin etmişsiniz. Hesaba bloke atmışlar.

 • Ramazan Ilke

  benimde hesabım bloklandı ve hiçbirşekilde açmyorlar.ulaşabileceğimiz numara veya yetkili yada destek varmı.hesap bloklanyor para iadesi olmyor ürün gelmese bile yapabileceğimiz birşey kalmyor.dolandırmak gibi bir durum söz konusu bunlara nerden nasıl ulaşırız mail atyoruz hesap dökümü kredi kartı numarasını bütün belgeleri göndermemize rağmen kesinlikle açmyorlar bunun yolunu çöüzümünü bilen biri varmı lütfen yardımcı olun

  • ozlem ekeroglu

   Sizinle aynı sorunları yaşadım.Aylardır iptal ettiğim ürünün ücreti iade edilmedi,bu sorunu birkaç kez yazınca hesabım bloklandı ve parasını ödediğim ürünler kasımdan bu yana hala gelmedi.Dolandırıcı olduklarından hiç şüphem yok artık.

 • Damla

  Bir saat alıcaktım altında kdv hariçtir yazıyo eskiden aldığım ürünlere baktım onlarda da kdv hariçtir yazıyo ama bi fark eklenmedi saatin fiyatı biraz fazla bu yüzden kdv eklenir mi üzerine yani kartta extra bi tutar çıkar mı sonradan

  • Damla hanım kdv hariçtir ama ödeme sayfasında o anda ki kdv hemen hesaplanıp gösteriliyor bunlar dışında başka bir tutar ödemiyorsunuz

   • Orhan Demirci

    oktay bey normalde pyasa değeri 3 ila 6 bin tl değerindeki bir ürünü sadece gönderim ücretü olarak 9 tlye sipariş vermek istiyorum fakat üsüne kdv dahil deyil bu durumda &20 den hesaplandığı için 10.81 gibi bişey tutuyor doğru mu hesapladım yoksa 9 tl ye almak için svinirken kapıya geldiğinde 500 600 veya daha farklı bir rakamla karşılaşabilirmiyim

    • Orhan bey 6 tl mi 6000 tl mi

     • Orhan Demirci

      3000 ile 6000 tl normalde yani 1750dolar ürünün gerçek fiyatı ama wish te ürün ücreti yok sadece gönderim 9 tl ben bunu 9 tl ye sipariş verdiğimde ayrı fi fiyat girermi kısacası

     • Bence bir sıkıntı var aldığınız ürünün kabı veya kılıfıdır dikkatli olun

 • FERHAT

  ödem de sıkıntı yaşıyorum bankanızla iletişime geçin veya farklı bir ödeme yöntemi seçin yazıyor kartım aktif başka sitelerden yurt dışı alışveriş yapabiliyorum buradan olmuyor

 • özcan

  gümrük fiyatı 30€ oldu Dikkat sonrasına Gümrük vergisi ödersiniz

 • Muhtemelen bir kaç yanlış giriş yapılmıştır veya hiç yapılmasa bile askıya almış engellemiş görünüyor.

  • Nrmn

   Hayırlı günler sepete ekleyip kart bilgilerini girdim karttan para kullanımı olmadı kartda 49tl var 46,90 ürünlerin toplamı tutuyor ne kadar zaman içinde çeker parayı sipariş beklemede diyor anlamadım yardımcı olun

   • İyi günler merhaba, muhtemelen siparişte sorun vardır parayı peşin çekmesi gerekir, ya da siz yanlış görüyorsunuz provizyon atmış olabilir karta.

 • Merhaba Osman bey, muhtemelen bir güvensizlik oluştu doğrulama adına bunu isterler gönderebilirsiniz.

 • Necati Akgül

  az önce 2 adet ürün aldım. ürünlerin toplamı 79 tl. gönderi ücreti 35 tl diyor. toplamda 114 tl ödedim. bunun haricinde başka bi ödeme daha olacak mı. adrese getiren kurye falan ücret talep edecek mi ?

  • Necati bey başka ücret edemezsiniz zaten gönderi ücreti adı altında bir ücret ödediniz değilmi kurye değil ptt getiriyor zaten rahat olabilirsiniz

   • Necati Akgül

    teşekkür ederim cevabınız için.

 • Ela Şahin

  Merhaba, Wish-Alışveriş e uygulamadan girdim ve bazı ürünleri sepetime ekledim bir tanesinden vazgeçtim ürünü sepetten çıkarmaya çalışıyorum ama olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Ela hanım,

   çıkarma işlemini biraz farklı mantıkla yapmışlar. Sepete girip ürün adetini eksi – işareti ile kaldırabilirsiniz.

 • Mehtap Haznevi
  Merhabalar 🙂 ben uygulamayı yeni indirdim bi kaç da sipariş verdim. Daha dün aldığım ürün bugün yolda görünüyor takip numarası var ama bi işe yaramıyor. Işleme girdi gönderiliyor bunlar ne anlama geliyor. Satıcı ve ürün yorumlarına baktım çoğu daha erken geldi yazıyordu. Nette bakınca genelde wish hakkında (ürünleri kapının önüne atıyorlar, ürünler hiç gelmiyor, para iadesi yapmıyorlar yazıyor) ne kadar doğru bunlar? Çok soru sordum kusura bakmayın

  • Mail den gelen mesaj:

   Takip numarası çoğu zaman işer yaramıyor. Kargo şirketi bildiğimiz PTT yani wishle alakası yok kapı önüne de atıyorsalar ptt görevlileridir suçlu olan.
   Ama wish te alışveriş yaparken satıcının güvenirliğine bakarak yaparsanız mutsuz olmazsınız.

 • Su Nur

  merhaba ben siparislerimi 2 gun once verdim ve 4 urun verdim 2 tanesi gönderildi dedi sabah uyandigimda soyle birsey gordum “Guangdong Dongguan alma ve iletme Merkezi, alınan” tam anlayamadim hangi asamada suan yardimci olurmusunuz ve gonderiliyorsa suan tahmini kac gune ulkeye giris yapar

  • Siparişiniz alınmış ve satıcıya iletilmiş. Çin Dongguan bölgesinden gönderime hazırlanıyor

 • Su Nur

  diger urunumede soyle bir bildirim geldi
  “transit halinde -Arrived at carrier , to : Turkey ”
  bu nedek turkiyeyle ilgili sanirim yardimci olurmusunuz

  • Aynen öyle ürün Türkiye ye gelmiş dağıtıcılara teslim edilmiş.

   • Su Nur

    çok tsk peki bundan sonra napıcam yani kac gundd gelir acaba elime ptt ile geliyor

    • iş yoğunluğuna bağlı olarak hafta bulabilir bir şey yapmanıza gerek yok verilen adreste olun yeter yoksanız da ptt ye gidip alacaksınız

 • Fatih kara

  Merhabalar kdv ne dir kdv dahil ve ya degildir diyor kdv kargo mu oluyor

  • Kdv vergi parasıdır katma değer vergisi ülkeye göre değişir cüzi miktardır korkmayın eğer telefon gibi pahalı birşey almazdanız

 • Sedef tamer

  Nolur bana acil cvp yazın.. ben yanlışlıkla sparis onayladım ve nasil iptal edebilirim etsem de parayı aldığımdan nasil emin olurum.. acil cvp

  • Merhaba hemen iptal ederseniz para çektiğiniz kredi kartına yatar hesap hareketlerinden kontrol edebilirsiniz

 • Yanlış anlamışım demekki çinden yeni çıkmış

 • Su Nur

  merhaba wish den ems kargo ile 6 gun once turkiyeye gelen siparisim hala elime ulasmadi ve ems kargo ptt sitesinden takip edilebiliyor diye biliyorum fakat edilmedi takipsiz kargo dendi takip kodu UD ILE basliyor ems kargo ile geliyorsa neden takip edemiyorumki ayrica geleli 6 gun oldu 1 hafta icinde ems kargo siparisi elime ulastirmasi gerekirdi sizce bekliyimmi ptt kargo 6 gundur kargo gondermedi?

  • Merhaba siz para iadesi isteyin ürün gelirse de bedavaya gelmiş olur. Günü geçtiyse paranızı alabilirsiniz.

 • Merve akyıldız

  ben isvecteyken para birimini ona gore ayarlamistim. simdi turkiyeye dondum para birimini tl yapmak istiyorum nasil yaparim

  • Merhaba Merve hanım,

   ayarlar kısmından yapabilirsiniz.

 • Mehmet

  Iyi günler . Acil cevap lütfen . Bir çin markası telefonu 5800 tl civarında. Ürün çok uygun bir sekilde indirime girdi(çark sayesinde). 10 tl yapıyor kargo ile toplam 18 tl. Kargo dahil 18 tl ye telefon . Burda kdv ne kadar tutar. kdv toplam ödediğimiz paraya göre mi alınır yoksa indirimsiz fiyatı olan 5800 tl üzerinden mi alınır ? Teşekkürler

  • MErhaba, Mehmet bey dikkatli olun maket olabilir. Paranızı riske atıp denemek isterseniz dneyiniz. KDV zaten yazacak ödeme sayfasında

 • Mehmet

  Iyi günler . Bir ürünün kdv si orjinal fiyata göre mi belirlenir yoksa indirimli yani ödediğimiz fiyata göre mi. Kdv dahil değildir diyor. Ona göre ürün satın alacağım . Ve ayrıca yukarda 74 € nun üzerinde alışveriş yaparsak vergi öderiz demişsiniz her ürün için mi geçerli

  • Mehmet bey pahalı her ürün için gümrük sıkıntı. Vergi ödersiniz bu sebeple ucuz uygun şeyler alınması daha caziptir.

 • Tunay Güneysu

  iyi günler herkese ben wish alışveriş yaptım 32 parça ama bunlardan 2 tanesi satıcıda tükendiği için para hesabıma 4 gün içinde geri yatırdılar bankada doğruladı ama bugun oktay bey kargolanan ürünlerin 7 yedi adet ürün bana teslim edildi ben simdi wish ile nasıl iletişime geçip paralarını ödeyebilirim.

  • Direk satıcı ile iletişime geçebilirsiniz para ödemek istiyorsanız illa ki

 • Tunay Güneysu

  birde oktay hocam bugun yeni şiparişlerimde iptal edildi ama hesabınızdaki sorundan dolayı diyor

 • Emre Tuncel

  Merhaba bir sorum olacak alışverişimde bir hata oluştuğunu para iade diye yazıyor fakat kartıma para geçmedi ne yapmam gerek acil yardım eder misiniz

 • Tamamen aldığınız satıcı ile alakalı olsun güveniniz. Çünkü aracı yoktur. Eğer satıcı güvenilir ise sorun yaşamazsınız

 • PTT ile görüşün takip numarası varsa

  • Necati Akgül

   PTT yi aradım kargo takip numarasını verdim farklı bi barkod numarası olduğunu, kayıtlarda böyle bir şey olmadığını söylediler

   • Necati bey Wish İn vermiş olduğu numara ile PTTnin kendi içerisindeki takip numarası birbirlerinden farklıdır isim olarak bir arattırma yapabilirsiniz

 • MaziDe KalDı OGünler

  Siparişimi yanlışlıkla teyitli teslim aldım ürün bana gelir mi lütfen yardımcı olun https://uploads.disquscdn.com/images/bffb4cf16dfe6fc093ecb3fbcbc0a7a53e7469657f648c3b3127cf0e5d96f840.png

  • Merhaba tamamen satıcının insafına kalmış eğer ürünü göndermek istemezse göndermeme hakkı doğar Eğer vicdanlı ise mesajınıza bakmaz ürünü tekrar gönderir