Tutarsız Armut.Com Müşterilerine Dikkat

Armut.com bildiğiniz gibi ilan yayınlama ve hizmet verme sistemidir. Hizmet vermek veya almak için sisteme üye oluyorsunuz.

Sonrasında hizmet verip para kazanmak istiyorsanız profilinizi oluşturup gelen isteklere teklifler vererek işi kazanmak için müşteriyi ikna edip işi kazanıyorsunuz.

Sorun tamda bu esnada yaşanıyor. Müşteri işi alana kadar kolay gösterip ucuz tutuyor parayı daha sonrasında iş üstüne iş çıkarıyor. Şöyle örnek vermek gerekirse.

 

Müşteri

Hikmet D.
Tel: 0-505-325-9***NENEHATUN MAHALLESİ *****  
Darıca, Kocaeli
iş Detayları:
A4 4+4 tek yaprak ön syfa tasarımı hazır.
sadece ürünler dekupe edilip arka plan yapılacak.
işlem yapılacak iş resimleri bunlardır.
Zaman: 20 Ocak 2017 19:00

 

Bu işte sadece dekupe işlemlerinden bahsediliyor.

Ancak işi aldıktan sonra matbaadan sizi arattırıp

** bu tasarımların corel draw ile convert edilip cmyk olarak tasarımların tekrar yapılmasını ve baskıya hazır formatta teslim edilmesi ***  istenir…

İş tanımının dışındaki bu işlemleri yapmadığınız zamanda şöyle bir yorum alırsınız ve sizin profilinin değerini düşürür.

 

Aldığın Yorum

  

İyi niyetli biri. Ancak teknik açıdan daha iyi olmalı.

İş için teklif fiyatı sadece 50 TL ve alınan para sıfır.

2. bir örnek ise şöyle…

Müşteri

Ezop E.
Tel: 0-532-261-8***Çengel merkez. Çarşı.
Üsküdar, İstanbul
14 Ocak 2017 13:32
Detaylar:
7-8 dakikalik haber montaj
Zaman: 21 Ocak 2017 14:00
Yer: Üsküdar, İstanbul

iş ne kadar basit değilmi :):)

Fiyat: 250 TL (Komisyon oranı:% 3,8)

Zaman: 14 Ocak 2017 20:0

Mesajlar

 

Kullanıcı resmi Teklif Sahibi: Bugün istediğiniz montajı jenerik eşliğinde kaliteli profesyonel KJ ile birlikte montajını yaparım.

63 gün 10 dakika önce
Talep Sahibi: Merhaba en fazla 10’lik bir haber montaji olacak. 250tl cok yuksek bir rakam.

Bu tür teklifler ile iş yanısıra fiyatta aşağı çekilebilir.

10 dk lık video için yaklaşık 10 adet müzik ve 10 adet fotoğraf ve video indirmeniz gerekecek. Ve bu işler tamamen anlık verilip sıralaması kurgu esnasında söylenebilir.

21 Ocak 2017 14:00 da yapılması beklenen bu iş için akşamı 21.00 civarı bir saatte başlamanız istenebilir.

Ve bütün bunlar işi alırken söylenmeyebilir.

İş gece saatlerinin geçerken hala kurgu için perforje, ses kayıtları ve kurgu sıralaması alırsanız sonrasında bu işin yetişmeyeceğini hala kullanılacak donelerin gelmeye decam ettiğini görüpte işi bırakma kararı alırsanız şöyle bir yorum alabilirsiniz.

 

Aldığın Yorum

     

yetistirilmesi gereken bir is icin “gec basladik,gec oldu uyumam lazim, sabh ise gidecegim” deyip ortada kaliveriyorsunuz. (ise baslanilan saat aksam 21.30)ozetle, kesinlikle tavsiye etmiyorum, ****** is disiplini ve karsisindaki insanin iş aciliyetinin onemi yok. bu arada is yapamadigimiz, yari yolda kalindigi icin para alisverisi olmadi. cunku elde var sifir! yari yolda kalma garantili. siz siz olun sakin guvenmeyin. sonra benim gibi sabaha kadar ne yapsam, nasil etsem der durursunuz.

Bu örneklerde gördüğünüz üzere daha ne istediğini bilmeyen yaptıracağı işten anlamayan müşterileriniz olmasın diye bu bir ifşa ve uyarıdır.
Bu denli tutarsız müşterilerle iş yaptıran armut.com un ise tek bir eksikliği onlardan aldığı yorumu hiç sormadan yayınlayıp puanı düşürmesidir.