Black Friday – Kara Cuma nedir ? İndirimler ne zaman başlıyor ?

Black Friday yani Kara Cuma nedir? İndirimler ne zaman başlıyor? Türkiye’den sipariş verilebilir mi? Hangi sitelerden alışveriş yapmak güvenli?

Black Friday, Amerika’nın Noel alışverişinin ilk günü olarak bilinen yılın indirimli alışveriş olayıdır. Teknolojik ürünlerdeki inanılmaz ucuzluklar nedeniyle Siber Pazartesi (Cyber Monday) olarak da biliniyor. Özellikle teknolojik ürün ve aletler ve tabi ki bilgisayar oyunları için yılın en iyi pazarlık avı fırsatıdır.

Alışveriş yapmak için çılgınca bir zaman olan Black Friday’de ABD’deki mağazalarda geceden uzun kuyruklar, devasa kalabalıklar oluşuyor. Ancak artık online alışveriş fazlasıyla yaygın olduğu için televizyon, masaüstü bilgisayar, tablet, telefon, bilgisayar oyunları ile aklınıza gelebilecek binlerce ürün internetten sipariş verilebiliyor. Online alışveriş imkanı olduğu için Türkiye‘den de rahatlıkla alışveriş yapmanız mümkün.

Neden Black ve Neden Cuma ?

Çünkü müslümanların önem verdiği herşeyi kötü göstermek için hazırladıkları oyun. Dikkat ettiyseniz ramazan, şaban ismi dahi aklımıza kötü kazındı artık. Bazı güzel esnafımız ise muhteşem cuma gibi lakaplarla aynı günü yaşattılar.