Üniversiteler Fuhuş Yuvası Olmuş

Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin de başını çektiği diğer çoğu üniversiteler gibi  artık Üniversiteler okunup adam olunan yer olmaktan çıkmış ve her ağacın dibinde fuhuş yapılan bir zina yuvasına dönmüş. #atauni

Özellikle başörtülü bayanların ağırlıklı görüldüğü bu fuhşiyat ortamının başlıca sebepleri, 17-18 yaşlarında ailelerinden koparılıp özgürlük adı altında abaza, günah ortamını son deminde kullanan genç nesil yeni jenerasyon erkek milletinin o pis hayallerine sunan çevre, ortam ve aileleridir.

Şimdi sizlere burada yaşanan bu acı olayları anlatmak yerine yapılan yerleri anlatırsak daha manalı olacak. Bu O. ve OÇ.larının genç kızları kandırdığı veya bu kızların kendi istekleriyle günah ortamına düşdüğü, düşürüldüğü yerler…

1. mekan : kortlar: 10-20 yılda bir düzenlenen basketbol veya futbol müsabalarını izlemek için yaptırılan o koltuklarda neler yapılıyor neler buyurun kendiniz görün. sadece koltuklar değil oradaki her ağacın dibi dolu. üniversitesitede okuyan veya oradaki liseli kızların uğrak yeri.

2. mekan : taş ev arkası: kortların aradan üniversite markete giden o kısa yolda sağda ve soldaki ağaçlıkların altında da boş yok.

3. mekan : bowling salonu: bu salonu yapanların allah bin belasını versin. içi zaten geneleve benzeyen bu mekanın çevresindeki ağaçlıklarda aynı seviyede.

4. mekan: yeni piknik alanı: stadyum girişinden ilerleyince eski yeri sol tarafta yeni yeri sağ tarafta olan amfilerin karşısında ki atatürk üniversitesi özel piknik alanı. bu mekanlarda ki çardaklarda gündüz saatleri neler oluyor gidin görün.

5. mekan: mühendislik arkası: uçağın olduğu, mühendislik fakültesi yeni öğrenci girişi yapılan o uzun yol ve oradaki banklar….

6. mekan: yeni yurtlar: yeni kyk yurtlarına dadaşkentten girerken yolun sağından dadaşkente yol ayrılır eski olanlar bilir. o yolda ise arabaların sıra sıra dizilip saatlerde orada kaldığını görürsünüz. hatta bazen bazı servis şoförlerinin ne hikmetse servis araçlarıyla birlikle uğrak yeri.

7. mekan: eski yurtlar: eski kyk yurtlarına beyaz siteler tarafından girişte güvenliğe kadar olan yol buyunca akşam saatlerinden gecenin bir yarısına kadar buğulu camlara sahip araçları sıra sıra görürsünüz.

8. mekan: kavşak-stad yolu: üniversite kavşağından stada doğru gidişteki yolun her iki yakasında bulunan banklar ve çardaklara da göz atarsanız ne şerefsizlikler var görürsünüz…

9. mekan: dadaşkent: tabi bunu söylemezsek eksik kalır. burada iki katlılar diye tabir edilen evlerde kaç tane çalışan öğrenci evi var gidip emniyet merkezine sormak lazım…

10. mekan: aslında mekandan çok mekansızlık. Yani tarla ortası, yol kenarı, çalı diplerinde büyük araçların içerisinde veya servis araçlarında yapılan fuhşiyatlarda günüz gözü çok rahatlıkla görülebiliyor.
Diğer şehirlerde yaşanan olaylar ve yetililerin görüşleri ise şöyle…

“Parklarda fuhuş yapanları görüyoruz, birşey yapamıyoruz.”

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, huzur toplantısında park, bahçeler ve ormanlık alanlarda fuhuşun engellenmesini isteyen muhtarlara,”Ben de gezmeye çıkınca, bu tür görüntülere tanık oluyorum. Ağaçların altında çift var. Bunlar benim kanıma dokunuyor, ama iki taraf gönüllü olunca yapacak bir şey yok. Yasalar buna izin vermiyor. Biz kolluk görevlisi olarak onları uyarıyoruz” dedi.

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, bugün Merkez Yıldırım İlçesi’nde 67 muhtar ile ‘Huzur toplantısı’ düzenledi. Sorunları not alan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, muhtarların park, bahçe ve ormanlık alanlarda fuhuş yapılmasına karşı olan tepkilerini yanıtladı. Tarafların isteği olunca yasal olarak müdahale etmelerinin mümkün olmadığını belirten Emniyet Müdürü Kahya, “Dolaşmak için ben de evimden dışarı çıkınca, Kültürpark’ın her ağacın altında bir çift var, her çalının dibi yatak odası gibi. Her şey meydanda. Bunlar benimde kanıma dokunuyor. Ama iki taraf gönüllü olunca yapacak bir şey yok. Yasalar buna izin vermiyor. Biz kolluk kuveti olarak sadece uyarıyoruz” diye konuştu.
 
SOKAKTA POLİS SAYISI ARTIYOR
Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, huzur ve güvenin daha da artması için polis merkez sayılarının azaltarak burada görev yapan personelin sokaklara çıkacağını söyledi. Kahya, ‘Herkes mahallesinde bir polis merkezi olmasını istiyor. Ancak biz öyle düşünmüyoruz. Her polis merkezinde 70 personel görevli, biz bu personeli sokakta değerlendireceğiz. Böylece asayişi daha iyi sağlamış olacağız” dedi.
Bana bu yazı için “ağır olmuş” diyenleri de bu mekanlarda mecburi gidilen okul yıllarımızda görmüşlüğümüz vardır…
 
ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNDEN BİRİ ÇIKIP BU OROSPU ÇOCUKLARINA DUR DEMEYECEK Mİ ?