Ukrayna ile vize kalktı! 1 milyon turist bekleniyor

Ukrayna ile vizeler kalktı… Vizesiz seyahatin başlamasıyla birlikte, 3 milyona yakın turistin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Bence Onlardan gelen çok olmaz ama bizden giden 1 milyonu geçer.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Rus pazarındaki hareket turizm rakamlarını yukarı çekecek. Yaptığımız ilk çalışmalara göre bu pazarda 3 milyon seviyesini geçeriz. Tabi Allah’tan başımıza bir iş gelmezse” diye konuştu.

”1 milyonu aşarız”

Avrupa turizm pazarında bazı sıkıntıların yaşandığını belirten Çetin, “Özellikle Almanya’da sıkıntı var. Hollanda stabil, İngiltere yükseliyor. Avrupa’daki asıl yansımaları ise fuarlarda göreceğiz. Her şeye rağmen umutlu olmalı ve çok çalışmalıyız dedi ve ekledi, kimlikle giriş uygulamasıyla Ukrayna’dan 1 milyon turist ağırlarız”.

İsrail ve Ukrayna

İsrail ve Ukrayna turizm pazarına ilişkin rakamlar aktaran Çetin, şöyle devam etti: “İsrailli turist oranını 280 binlere kadar çıkarmıştık. Şimdiki hedefimiz 400 bin. Ukrayna’da ise 1 milyona kadar ulaşabiliriz. Çünkü pasaportla gelen kişi sayısı 572 bin civarındaydı. Pasaport zorunluluğu kalkarsa bu rakam 2 katına çıkar.”

 

Hadi Türkiye Hedef 100 milyon 🙂