Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır ?

Suya düşen telefon nasıl kurtarılırSuya düşen cep telefonların kurtarılması mümkün. Garanti kapsamına giren veya girmeyen , garanti süresi bitmiş telefonlar suya düşünce ne yapılmalı ?

Suya düşen telefonum için ne yapmalıyım diye düşünenler…

Suya düşen telefonların kurtarılması mümkün%de 100 garantili olmamakla birlite bu işin çözümü var. Suya düşen telefonunuzun tatlı suya mı tuzlu suya mı düştüğü önemli

Şimdi adım adım yapacaklarınız sıralayalım :

Telefonu sudan çıkarınca açıksa hemen kapatın!

Telefonun çalıştığına sevinip sakın açık bırakmayın.. Derhal telefonunuzu kapatmanız gerekli .Çünkü su iletken bir maddedir ve telefonunuzun elektronik aksanları arasında çizilmiş olan akım yollarını kısa devrelerle bozacaktır. Yapacağınız ikinci işlem ise, hemen arka kapağını açarak batarya ve SİM hafıza kartlarını derhal çıkarmaktır…

Kendi imkanlarınızla çıplak bıraktığınız telefonunuzun giriş yerlerini vakumlayınız…Şarj , ses giriş yerlerinde su kalmışsa o suyu boşaltın. Bu aşamadan sonra yapacağınız en önemli iş, iri taneli pirinçle dolu bir kase bulmak. Telefonunuzu pirinçle dolu kasenin içinde kaybolacak şekilde yerleştirin.

Yaklaşık 2 veya biraz sabırlı iseniz 3 gün bekleyin. Kasedeki pirinç taneleri telefonunuzdaki tüm nemi usul usul çekecektir. 3 gün sonra telefonunuzu çıkartın ve tamamen kuruduğundan emin olun.Eğer kurumamışsa tekrar kaseye daldırın.Şimdi son bölüme geldik :

Telefon kurumuşsa artık telefonunuzu açabilirsiniz….