1 Mayıs da Metrobüs – Metro ve Marmaray Çalışıyor Mu?

1 Mayıs da Metrobüs – Metro ve Marmaray Çalışıyor Mu ? 2017 yılı İşçi Bayramı kutlamaları için hazırlıklar başlarken , 1 Mayıs’ta Metrobüs, İETT ve vapur seferleri var mı, metro ve marmaray çalışacak mı sorularının yanıtı son gün netleşecek.

Şimdilik bilinen İDO seferleri. Geçen yıl metrobüs seferleri 1 Mayıs sebebiyle kısmen iptal edilmişti. Anadolu – Avrupa yakası arası ulaşımı sağlayan Söğütlüçeşme-Cevizlibağ seferleri yapılmamıştı. Beylikdüzü – Cevizlibağ arasındaki metrobüs seferleri ise hizmette olmuştu. Bu yıl da Söğütlüçeşme-Cevizlibağ seferleri iptal edilebilir. Bunun kararı 30 Nisan pazar günü belli olmuş olacak.

 

Marmaray 1 Mayıs’ta çalışacak mı?

Geçen yıl 1 Mayıs’ta Marmaray gün boyu seferlerine devam etmişti. Ancak Levent-Yenikapı, Kabataş-Taksim ve füniküler seferleri iptal edilmişti. Geçtiğimiz yıllardaki uygulama bu yıl da tekrarlanabilir.

 

1 Mayıs’ta vapurlar çalışır mı?

 

Geçen yıl vapur seferleri de belirli güzergahlarda 1 Mayıs sebebiyle iptal edilmişti. Beşiktaş ve Kabataş iskeleleri de güvenlik önlemleri nedeniyle kapatılmıştı. Bu yıl için henüz bir iptal görünmüyor ancak ilerleyen günlerde değişiklik olabilir.

1 Mayıs’ta İDO seferleri : İDO, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü önlemleri doğrultusunda 28 Nisan Cuma gününden itibaren ek seferler düzenlenecek. Mevcut tarifeli seferlerin yanı sıra dış hatlarda 27 hızlı feribot/ferrycat, 25 deniz otobüsü olmak üzere toplamda 52 ek sefer yapılacak.

 

Bu yıl 1 Mayıs’ın pazartesi gününe denk gelmesi üzerine uzun hafta sonu tatilini şehir dışında geçirmek isteyenler için Pendik-Yalova, Yenikapı-Bandırma, Yenikapı-Bursa, Bostancı-Yenikapı/Marmara-Avşa ve Kadıköy-Yenikapı/Armutlu Tatil Köyü-Armutlu seferleri karşılıklı olarak artırıldı.

 

1 Mayıs resmi tatil bankalar çalışıyor mu? :

 

1 Mayıs resmi tatil olduğu için bankalar ve devlet kurumları kapalı olacak. 1 Mayıs’ta İstanbul’daki kutlama alanı Bakırköy olurken bu bölgedeki yollar trafiğe kapatılacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün kapalı yolların listesini yayınlaması bekleniyor.