Erzurum’da Dansözlü Kutlama

erzurumda yılbaşıDağda dansöz oynatan, vesile olan, getiren, götüren, izleyen, oraya gidenlerden şikayetçiyim Ya Rabbi.

Erzurum’da birçok ayrı yerde büyük katılımlı yılbaşı etkinliği düzenlendi. Bazı etkinlikler diğerlerinin yaptığı gibi günah ortamından ziyade “Mekke’nin Fethi” adı altında dini kutlama, sohbet gecesi oldu.

Atatürk Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezinde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Palandöken ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Salonunda ve Anadolu Gençlik Derneği tarafından Kazım Karabekir Kapalı spor Salonunda “Mekke’nin Fethi” programı düzenlendi. 3 programa da katılım yoğun oldu. Programlarda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak, ilahiler okundu, dualar edildi.

Elin şerefsizine baba deyip ona benzeyerek namussuzluk yapanlardan, insanları bir araya toplayıp onları günaha sevkedenlerden, onların bu namussuzluğu yapamalarına vesile olanlardan şikayetçiyim Ya Rabbi !

Erzurum gibi kutsal bir şehrini, Evliyaları, Allah dostlarını hafife alıp zulmet yağmasına vesile olanları Allah ıslah eylesin, olmayacaklarsa da tez zamanda belalarını nasip edip mümin, müslümanlardan uzak eylesin.